Web Analytics

Polici blen ushqimet e festës me veturë zyrtare

Një zyrtar policor është parë duke blerë ushqimet e Vitit të Ri me veturë zyrtare. Në një foto të dërguar në Portali.info, shihet zyrtari policor...

Kjo është kosovarja që këshillon presidenten e Kroacisë

Shqiptarja e vetme në kabinetin e presidencës kroate Gentiana Fana në një intervistë për gazetën “Zëri” ka folur për politikën kosovare dhe për pozitën...

Qeveria u ka borxh qytetarëve rreth 500 milionë euro

Qeveria nuk ka arritur që tu paguajë qytetarëve dhe bizneseve 457 milionë euro sa u ka borxh. Por as nuk ka arritur që të...

Kush kë e sfidon në Facebook? Cili nga liderët kosovarë është...

Platformat teknologjike dhe zhvillimi i tyre ka marrë vëmendjen e gjithë botës. Madje edhe vetë politikanët dhe liderët botërore zgjedhin që të komunikojnë përmes rrjeteve...

Rama e quajti gënjeshtar, Haradinaj: Ai po nervozohet, por ne nuk...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se ideja për nismën e quajtur “minishengen” ka ardhur me qëllim të heqjes së taksës ndaj...

Gjermania hap dyert nga 7 janari

Gjermania ka nevojë për të paktën 260,000 punëtorë të rinj emigrantë çdo vit për të përmbushur nevojat e saj. Vendi që po na merr infermierët,...

Kolinda Grabar Kitaroviç nuk do të vizitojë Serbinë derisa të zbardhet...

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç, është shprehur se nuk do të vizitojë Serbinë për aq kohës sa ajo nuk do të zbardhë çështja...

Mamia që punon qe 17 vite në Gjinekologji, ndihmoi shumë nëna...

Vlora Berisha - Gashi tash e 17 vite ushtron profesionin e mamisë në Kliniken Obstetrike- Gjinkekologjike në Prishtinë. Mamia Vlora, për kaq shumë vite ka...

Latifi i reagon Bahtirit: Edhe lopët në tregun e gjave, e...

Profesori, Blerim Latifi, i ka reaguar kreut të Mitrovicës, Agim Bahtirit që sot ka deklaruar se bashkimi i Mitrovicës do të bëhet në vitin...

Origjina e emrit Kosovë, historianët kanë mendime të ndryshme

Historia pjesën e territorit ku është sot Kosova, e njihte me emrin Dardani, si pjesë e një koncepti më të madh, të quajturi “Iliri”. Shumë...

RRJETET SOCIALE

606,259FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,005NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT