Ministria e Arsimit po e shqyrton mbylljen e shkollave

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit është duke e shqyrtuar mundësinë e mbylljes së përkohshme të shkollave në Kosovë. Kjo masë pritet të merret...

Shkon në 6 numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri

Janë konfirmuar 4 raste të reja me COVID-19; 3 prej tyre në familjen e 2 rasteve të djeshme. Gjatë ditës së sotme janë testuar edhe...

E fundit/ Pritet të mbyllen qendrat tregtare dhe kinematë në Shqipëri

Masat parandaluese në Shqipëri mund të zgjerohen më shumë dhe autoritetet shëndetësore po shikojnë mundësinë që të mbyllin kinematë në vend, si edhe qendrat...

Kina totalisht tjetër nivel! Hap spitalin e parë me robotë “inteligjentë”...

Kina ka ndërtuar spitalin e parë 'inteligjent' të koronavirusit, i cili përfshin iinfermierë robotë me shpejtësi 5G që ofrojnë kujdes për pacientët 24 orë. Gjashtë...

Kurti nesër takon këshilltarët kryesorë të kancelares Merkel dhe presidentit Macron

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, as të martën nuk e ka në agjendë takimin me presidentin Thaçi, por do të ketë një takim të...

Mbyllet tërësisht Italia, shpallet e tëra zonë e kuqe

Qeveria italiane shpalli sonte në mbrëmje vendimin për të mbyllur totalisht Italinë duke e shpallur tërësisht zonë të kuqe. Kryeministri Xhuzepe Konte tha se vendi...

Ndërron jetë shqiptarja e parë nga koronavirusi

Konfirmohet rasti i parë me humbje jete e një shtetaseje shqiptare nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë me dije konsullja shqiptare në Milano, Anila Pojani,...

Këshilltari i Thaçit: Aty ku është Kurti ka gjithmonë përçarje, aty...

Kryeministri Albin Kurti, njëherit kryetar i VV-së ishte sot i vetmi nga liderët që nuk iu përgjigj pozitivisht thirrjes së presidentit Thaçi për takim. Ndaj...

Shpend Ahmeti kërkon mbylljen e shkollave – shkak koronavirusi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka rekomanduar mbylljen e shkollave dhe ndalimin e tubimeve publike, njofton Klan Kosova. Ai po vlerëson se kjo do të...

Albulena Haxhiu pranon se e keqpërdori veturën zyrtare

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas publikimit të disa fotografive nga një zyrtar i PDK-së, në rrjetin social Facebook, ku ajo shihej...

RRJETET SOCIALE

602,615FansLike
29,700FollowersFollow
1,046FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT