Web Analytics

Smaka thotë se vetëm VV’ja krijon Qeverinë, ndryshe shkohet në zgjedhje

Njohësi i Kushtetutës së Kosovës, Riza Smaka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani se vetëm VV mund të formojë qeverinë e Kosovës, ndryshe...

Parlamenti britanik debaton për projektligjin e Brexit’it

Qeveria e kryeministrit konservator, Boris Johnson paraqiti sot për deputetët britanikë ligjin kryesor, që kërkon të zyrtarizojë Brexit-in deri në fund të këtij muaji. Sekretari...

Zyrtari i VV’së: Logjika me Albinin do të jetë “mjerë filani...

Zyrtarit të Lëvizjës Vetëvendosje, Arbër Zaimit, nuk po i pëlqejnë shkrimet në medie për gjashtë të propozuarit e liderit Albin Kurti për kabinetin qeveritar. Zaimi...

“Si duket na ka ra në ‘hise’ ta emancipojmë edhe VV-në”...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, në emisionin debatues “Click” të RTV21, ka thënë se gjërat që kanë ndodhur që nga data...

Olsi tregon i përlotur: Nuk fle dot, telefonata e fundit me...

Në dhjetor të vitit që lamë pas tronditi mbarë opinionin publik historia e Rezartës dhe Olsit, çifti që u gjetën pa ndjenja në dhomën...

Flasin nga LDK: Meritojmë 6 ministri dhe Presidentin!

Kryesia e LDK-së në Pejë, e kryesuar nga kryetari Gazmend Muhaxheri mbajti mbledhje të rregullt dhe bisedoj për zhvillimet politike rreth koalicionit qeverisës. Sipas një...

Ky është moti për nesër dhe për ditët në vijim

Nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i kthjellët dhe do të jetë ftohtë posaçërisht gjatë mëngjesit ku temperaturat minimale do të ulën...

Veseli paralajmëron Mustafën e Kurtin: Nuk ju presim pafundësisht

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli thotë se Albin Kurti e Isa Mustafa nuk mund ta mbajnë peng Kosovën. Ish-Kryetari i Kuvendit konsideron se kryetari i...

New York Times thotë se shqipja është ndër tri gjuhët më...

Sipas një studimi “New York Times” rendit armenishten si gjuhën e parë më të vjetër në botë, e dyta është greqishtja, e më pas...

Gjermania ka nevojë për 500,000 imigrantë të rinj çdo vit

Gjermania po përballet me “një bombë demografike” të shpejtë dhe në këtë drejtim duhet ndërmarrë masa. Lidhur me këtë, mediumi TheLocal.de, ka folur me politikanin...

RRJETET SOCIALE

606,259FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,012NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT