Ja qyteti shqiptar që mban “rekord” për makina të blinduara

Ish-Drejtori i Policisë së Qarkut të Elbasanit, Aleks Hajdari, zbuloi qytetet ku situata e krimit është më e rëndë. “Unë mendoj se situata e krimit...

E dini përse policët prekin me dorë dritat e makinës suaj?...

Një taktikë të policisë ndërsa ndalon makinën tuaj zor se e keni vënë re. Në përgjithësi, policët prekin me dorë dritat e pasme të makinës...

A e dini pse ora e iPhone-it në reklama është gjithmonë...

Nëse keni qenë të vëmendshëm me siguri e keni vënë re këtë detaj në ekranin e IPhone-it dhe iPad-it. Ora është zakonisht 9:41. Mendoni se...

Paralajmërojnë edhe zjarrfikësit: Mos lini shishe të ujit në veturë!

Një teknik i baterive kishte qenë në pauzën e drekës kur kishte vërejtur tymin që vinte nga kamioneta e tij. Por kulmi kishte qenë...

Kur të shihni se për çka shërben ajo levë e vogël...

Gjithë kohën është aty dhe ju mendoni që nuk shërben për asgjë pos që në të të varni ndonjë stoli. Njëra ndër gjërat të cilat...

Apple lëshon iOS 13.3.1 për iPhone, rregullon plot probleme

Apple po zbaton planet për të adresuar gjurmimin e vendndodhjes në iPhone 11. Me versionin e fundit iOS 13.3.1, të lëshuar të martën, Apple ka...

Programet e rrezikshme të instaluar në telefona: Cilat janë ato dhe...

Një rrezik i ri për përdoruesit e Android: janë zbuluar aplikacione që dëmtojnë telefonin tuaj dhe janë instaluar kur e blini. Më keq, fshirja e...

Vlera e tregut: Tesla kapërcen Volkswagenin

Tesla e rrëzoi Volkswagenin nga vendi i dytë i prodhuesit të makinave më vlerën më të madhe të tregut në botë, pas një rritjeje...

Diferenca e madhe mes 4G dhe 5G, rrjetit të së ardhmes

Zhvillimi i aplikacioneve si Uber dhe Lyft, u mundësua nga 4G. Me 5G, makinat mund që një ditë të ecin vetë, pa shofer. Makinat që ecin...

Ja kur duhet t’i postoni fotot në Instagram, nëse doni shumë...

Kanë ikur kohët kur bënim fotografi thjesht për t’i pasur kujtim. Tani gjëja e parë që na shkon ndërmend është që të dalim sa më...

RRJETET SOCIALE

602,615FansLike
29,700FollowersFollow
1,046FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT