Diferenca e madhe mes 4G dhe 5G, rrjetit të së ardhmes

Zhvillimi i aplikacioneve si Uber dhe Lyft, u mundësua nga 4G. Me 5G, makinat mund që një ditë të ecin vetë, pa shofer. Makinat që ecin...

Ja kur duhet t’i postoni fotot në Instagram, nëse doni shumë...

Kanë ikur kohët kur bënim fotografi thjesht për t’i pasur kujtim. Tani gjëja e parë që na shkon ndërmend është që të dalim sa më...

Kurrë mos e bëni këtë veprim në veturë sepse mund të...

A e dini se klima mund të shkaktojë probleme serioze në shëndet? Shumica nga ne kërkojmë një hije kur e parkojmë veturën. Gjatë kohës kur vetura...

Ky Lamborghini mund të blihet për pesë euro, por askush nuk...

Në Louisiana të Shteteve të Bashkuara, është vënë në shitje për pesë euro një Lamborghini Huracane i djegur krejtësisht. Nuk dihet se kush do të...

Samsung Galaxy S20 Ultra ka më shumë RAM sesa një kompjuter

Modeli Galaxy S20 Ultra 5G i Samsung duhet të ketë deri në 16 gigabajt RAM dhe një aparat fotografik 108 megapiksel. Prezantimi zyrtar i Samsung...

“Yugo” vlerësohet si vetura më e keqe në histori

Yugo ishte një veturë e vogël e bërë në ish-Jugosllavi por që mbijeton ende sot në vetëdijen e amerikanëve si dështimi më i madh...

Me këto truqe të thjeshta mund të rrisni shpejtësinë e internetit

Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të humbur pa internet. Problemet me internet të ngadaltë mund të jenë me...

I’u është zbrazur akumulatori, ja si ta ndizni veturën tuaj me...

Temperaturat tepër të ulëta mund ta dëmtojnë veturën tuaj, më saktësisht akumulatorin (baterinë). Përveç temperaturave të ulëta, shpesh herë na ndodhë që të mbesim pa...

Del në shitje Mercedesi i Titos, ja për sa milionë mund...

Vetura e tipit Mercedes Benz Pullman Landaulet, me të cilën dikur është vozitur ish-diktatori jugosllav Marshalli Tito, do të shitet për 3 milionë euro. Jugosllavia...

Ja 5 mënyrat perfekte si t’iu mos harxhohet karburanti, kështu kurseni...

Konsumi i karburantit të automjeteve varet shumë nga mënyra se si e ngasim atë. Nëse ne lëvizim qetë dhe duke respektuar rregullat, atëherë konsumi...

RRJETET SOCIALE

602,094FansLike
29,700FollowersFollow
1,044FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT

web
analytics