Web Analytics
E premte, 9 Qershor, 2023

Duket ende si ne të 18-tat, por ja sa vite i mbushi Vesa Luma

Vesa Luma është këngëtare shumë e njohur.

Falë zërit të ëmbël me një shtrirje të madhe dhe me ngjyrë të veçantë por edhe vullnetit të madh për të krijuar gjëra të bukura, këngëtarja Vesa Luma arriti të pushtojë zemrat e muzikë dasheve.

Me një natyrë të butë dhe fytyrë engjëllore, sa herë që paraqitet në skenë ajo krijon një atmosferë elektrizuese.

Pasionin dhe talentin e ka te trashëguar nga nëna e saj, ndërsa për herë të parë ka kënduar në moshën 5 vjeçare ne “Akordet e Kosovës.

Suksesin e madh e fitoi në “Ethet e së premtes mbrema” ku Vesa arriti të jetë finaliste e këtij spektakli.

Këngëtarja sapo ka mbushur 37 vite jetë dhe me këto fjalë i ka falënderuar të gjithë ata që e kanë uruar./kosovarja

Shiko foton:

Të FUNDIT

Rrjetet Sociale

630,884FansaPëlqeje
28,141NdjekësitNdjek
998NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu