Web Analytics
E diel, 26 Maj, 2024
17.2 C
Pristina

Duket më e re por nuk do besoni sa vite mbushi Aurela Gaçe

Aurela Gaçe eshte nje nga kengetaret me te dashura shqiptare e cila pelqehet per energjine qe percjell dhe zerin unik qe ka.

16 tetori është special për Aurela Gaçen, ylli i muzikës shqiptare dje festoi ditëlindjen.

E lindur në vitin 1974, Aurela ka mbushur 49 vite jetë dhe po, askush nuk ia jep, pasi energjia e saj në skenë dhe performancat si një ”uragan” bëjnë që Aurela të konkurojë akoma edhe me artistet shumë të reja në moshë.

Gaçe është nga emrat më të dashur të muzikës shqiptare, zëri i së cilët cilësohet si nga zërat më të mirë të të gjitha kohërave në muzikën tonë.

Të fundit