Web Analytics
E diel, 26 Maj, 2024
18.3 C
Pristina

Habit Juliana Nura: Brenda një jave udhëtoj në 10 shtete, është e lodhshme

Juliana Nura, e njohur për pjesëmarrjen e saj në edicionin e parë të “Big Brother VIP Kosova”, ka hapur një dritare në një aspekt të pambajtur të jetës së saj në një intervistë për emisionin “E Diela Jonë” në RTSh.

Ajo ndau përvojën e saj si një biznesmene dhe blogere, duke rrëfyer se shpesh udhëton në një numër të madh shtetesh brenda një jave, duke e cilësuar si një sfidë të vërtetë.

“Në një javë vizitoj deri në 10 shtete, dhe kjo është vërtet e lodhshme,” tregoi ajo, duke hedhur dritë mbi ritmin e shpejtë të jetës së saj si një person që është përkushtuar në udhëtime për punë.

Juliana theksoi se edhe pse udhëtimet shpeshherë idealizohen, realiteti është më kompleks dhe mund të jetë stresues.

“Nuk e di nëse të gjithë e dinë që ka një jetë më të vështirë se kjo,” shtoi ajo, duke përshkruar dinamikën e lodhshme të udhëtimeve të saj të shpeshta.

Juliana, duke u angazhuar me biznesin dhe blogimin, përjetojnë një jetë të vazhdueshme në lëvizje për të përmbushur detyrimet dhe pasionet e saj.

Përveç sfidave, ajo gjithashtu ka rënë në disa mësime të rëndësishme dhe përvoja të vlefshme.

Të fundit