Web Analytics

Lorik Cana sjell video të gruas së tij italiane duke qëndisur flamurin kombëtar

Botuar nga: InfoKosova

Monica Ercoli, bashkëshortja italiane e ish-futbollistit të famshëm shqiptar Lorik Cana, ka treguar një lidhje të veçantë me vendin e origjinës së bashkëshortit të saj.

Së fundmi, ajo u shfaq në një video duke qëndisur me dashuri flamurin shqiptar, e një moment i veçantë që u bë publik falë Lorik Canës.

Ish-lojtari shqiptar ka pasur kujdesin të incizojë dhe më pas të ndajë me ndjekësit e tij në Instagram një video në InstaStory ku shihet Monica duke punuar me përkushtim mbi flamurin kuq e zi.

Ky veprim simbolik është një dëshmi e respektit dhe dashurisë së saj për kulturën dhe vendin e bashkëshortit të saj.

Lorik Cana dhe Monica janë të martuar prej kohësh dhe së bashku kanë dy fëmijë. Martesa e tyre ka qenë gjithmonë një shembull i bashkëpunimit të bukur mes dy kulturave dhe kjo video e fundit e shton edhe më shumë në listën e momenteve të tyre të ndarë publikisht, që theksojnë lidhjen e fortë mes tyre dhe thellësinë e marrëdhënieve ndërkulturore.

Ky gjest i Monicas është pritur me entuziazëm nga fansat dhe ndjekësit, të cilët e kanë vlerësuar punën dhe kushtimin e saj ndaj simbolit kombëtar shqiptar.

Përveç qëndisjes, çifti ka shprehur herë pas here dashurinë dhe krenarinë e tyre për Shqipërinë përmes veprimeve dhe mbështetjes së tyre ndaj iniciativave që promovojnë kulturën dhe sportin shqiptar. /Telegrafi/

Shiko videon:

Të FUNDIT