Web Analytics

Një ditë pas arrestimit, merret vendimi për yllin e TikTok-ut

Vetëm një ditë më parë, u raportua se influenceri i rrjeteve sociale Hasbulla Nagomedov se është arrestuar pasi shkeli rregullat e qarkullimit rrugor së bashku me disa shokë të tij.

Videot treguan se shumë nga miqtë e tij po shpejtonin në një rrugë publike.

Hasbulla tregon se tashmë është liruar nga burgu e se ndodhet në arrest shtëpiak në vendlindjen e tij Dagestan, raporton ‘Marca’.

Mënyra se si ai e zbuloi këtë informacion ishte përmes një postimi në Tëitter.

Hasbulla ka postuar një imazh të vjetër ku pozon për një foto, ku ka potoshopuar një monitor të kyçit të këmbës së arrestit shtëpiak.

Ndikuesi rus i mediave sociale ka lënë disa komente ku shpjegon se çfarë ka ndodhur saktësisht dhe sa i vjen keq për atë që ka ndodhur.

Megjithatë, Hasbulla donte të bënte të qartë se ai nuk po drejtonte asnjë nga makinat që ishin përfshirë në incident.

“Vendosëm ta bëjmë pak muhabet… kjo nuk do të ndodhë më, kërkojmë falje.

Ne luajtëm pak dhe duhej të përgjigjenim për të.

Nuk ishte makina ime dhe unë nuk isha pas timonit”.

Nga rubrika