Web Analytics

Osmani takon Cholletin dhe Escobarin: Roli i SHBA-së është kyç për të përfunduar me sukses procesin e dialogut

Nga: InfoKosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke qëndruar në një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Osmani të hënën mbrëmje ka pasur një darkë në New York me këshilltarin e lartë amerikan, Derek Chollet dhe të dërguarin e SHBA-së për dialogun, Gabriel Escobar.

Presidentja ka njoftuar se në takim kanë biseduar për zhvillimet në dialog.

“Theksoi rëndësinë e një qasjeje parimore për zbatimin e plotë dhe të balancuar të marrëveshjeve dhe se roli i SHBA-së është kyç për të përfunduar me sukses procesin, duke i hapur rrugën njohjes reciproke”, thotë Osmani.

Gjatë vizitës në SHBA, Osmani ka zhvilluar takime edhe me liderë tjerë botërorë. /Telegrafi/

RRJETET SOCIALE

630,503FansaPëlqeje
28,010NdjekësitNdjek
992NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Të FUNDIT