Web Analytics
E diel, 16 Qershor, 2024
29.8 C
Pristina

Tag: Vjosa Osmani

‘Ty t’don zemra jem, t’don shpirti jem..’, Vjosa Osmanin e ndalin dhe e përqafojnë në rrugë, ky ishte reagimi i saj

Në ditën e Çlirimit presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar me shumë qytetarë ku nuk munguan as fotot. Njëra...

Presidentja Vjosa Osmani feston ditëlindjen sot, ja sa vite mbushi

Presidentja, Vjosa Osmani sot feston ditëlindjen e 42-të. Ajo ka lindur më 17 maj të vitit 1982 në Mitrovicë, ku...

Binjaket e Presidentes festojnë ditëlindjen sot, ky është urimi i ëmbël i saj

Presidentja e vendit, sot ka arsyeje më shumë se kurrë për të festuar. Ajo sot 10 vite më parë morri...

“Duam ta bëjmë të qartë se Kosova ka mbështetje ushtarake” – deklaratat e ministrit gjerman Pistorius dhe takimi me Osmanin e Kurtin

Të hënën për vizitë në vendin tonë ishte ministri i Mbrojtjes i Gjermanisë, Boris Pistorius. Ministri gjerman gjatë vizitës së...

Osmani: Vrasja e Liridona Ademajt është krim monstruoz, që duhet të marrë dënimin e merituar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas vrasjes së Liridona Ademaj – Murseli, e cila u vra më...

Osmani: Flamuri kuq e zi na bashkon, 28 nëntori dedikim për heronjtë tanë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar 111 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë. Ajo ka shtuar se ditën e pavarësisë...

Osmani: Kosova e interesuar të punojë sa më afër me Presidencën belge

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim ministren e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Belgjikës, Hadja...

Me popullsinë e re që dinë shumë gjuhë e me njohuri teknologjike, Osmani: Kosova po bëhet një qendër teknologjike në rritje

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani dhe një ekip nga Kosova po marrin pjesë në konferencën më të madhe të...

Presidentja Osmani udhëtoi për Portugali, merr pjesë në përurimin e shtatores së Nënës Terezë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka udhëtuar në vizitë pune në Portugali. Presidenca njofton se gjatë qëndrimit...

Osmani udhëton drejt Finlandës, do të marr pjesë në varrimin e Martti Ahtisaarit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Finlandë. Sipas njoftimit për media bëhet e ditur se...

Osmani në Singapor: Kosova ka nisur rrugëtimin e shtetndërtimit të bazuar në vlera

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në Forumin Ekonomik të Bloomberg-ut – një ndër forumet më të...

Osmani në Iowa: Autorët e sulmit terrorist në Banjskë, të vihen para përgjegjësisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur me ceremoni zyrtare nga Guverantorja e Iowa-s, Kim Reynolds. Presidentja e falënderoi Guvernatoren...