Web Analytics

Etiketim: Vjosa Osmani

Betimi i rekrutëve të rinj, Osmani: Ushtarët tanë do të jenë...

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka marr pjesë në ceremoninë e betimit të rekrutëve të rinj, të mbajtur në Kazermën e FSK-së “Skënderbeu” në...

Osmani: Njohja e pavarësisë nga pesë shtetet anëtare të BE-së, do...

Presidentja Vjosa Osmani sot ka pranuar “Raportin e Komisionit Evropian për Kosovën” nga shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomáš Szunyog. Osmani ka...

Përplasja me ministrin serb, Osmani: Gjunjëzohuni para viktimave të luftës, Serbia...

Gjatë mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së, ku u raportua për Kosovën, nuk munguan as përplasjes mes Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani e...

Presidentja Osmani i reagon ministrit serb në Këshillin e Sigurimit: Mos...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani gjatë fjalimit të saj në Këshillin e Sigurimit iu drejtua ministrit të Jashtëm të Serbisë, Nikola Selakoviq në lidhje...

Presidentja Osmani nënshkruan marrëveshje financiare me SHBA-në, Kosova përfiton 3 milionë...

Presidentja Vjosa Osmani dhe drejtoresha e USAID-it në Kosovë, Zeinah Salahi kanë nënshkruar sot amendamentin e tretë të Marrëveshjes së Grantit për Objektivat Zhvillimore...

Osmani takon kryeministrin holandez, i kërkon liberalizimin e vizave për Kosovën

Presidentja Vjosa Osmani dhe ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla, në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, sot takuan kryeministrin e Holandës, Mark Rutte,...

Osmani: Kosova është për vazhdimin e dialogut më Serbinë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë zyrtare në Nju Jork, ka takuar kryeministrin e Luksemburgut, Xavier Bettel, të cilin...

Për çka e ka problem Vjosa Osmani të flasë

Vjosa Osmani është një ndër gratë më të fuqishme ne Kosovë dhe një grua për tu pasur lakmi, shkruan Kosovarja. Gjëja më e shtrenjtë për...

Osmani për reciprocitetin: Asnjë lloj kërcënimi nga Serbia nuk e ndalon...

Presidentja, Vjosa Osmani ka thënë se Kosova sot ka zbatuar në plotësi marrëveshjet e nënshkruara në Bruksel, të cilat Serbia i ka injoruar dhe...

Osmani: Me Serbinë nuk do të bisedojmë asnjëherë për integritetin territorial...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ritheksuar edhe një herë se në dialog me Serbinë nuk do të bisedojnë për integritetin territorial të Kosovës,...

LAJMET MË TË LEXUARA