Web Analytics
E premte, 2 Qershor, 2023

Reagon ashpër senatori amerikan, Murphy: Kurti të ndalë menjëherë provokimet në veri

Senatori amerikan, Chris Murphy, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në veri, duke thënë se është zënë në befasi nga reagimet e institucioneve kosovare.

Në reagimin e bërë në Twitter, Murphy shkruan se kryeministri Albin Kurti duhet t’i ndal provokimet menjëherë.

“Në takimin tim të hënën në Prishtinë me kryeministrin Kurti, ai nuk përmendi ndonjë plan për qasje në ndërtesat komunale.

Si mik i Kosovës jam zënë totalisht në befasi dhe duhet t’i japë fund këtij provokimi menjëherë”.

Murphy tha se për këtë “zhvillim shqetësues” ka pasë edhe një telefonatë me Këshilltarin Special të Departamentit të Shtetit, Derek Chollet.

Të FUNDIT

Rrjetet Sociale

630,884FansaPëlqeje
28,141NdjekësitNdjek
999NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu