fbpx
Ballina Etiketimet Albin Kurti

Etiketim: Albin Kurti

Kurti kërkon zgjedhje para bashkëpartiakëve të tij: Neve na don qytetari,...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se zgjedhjet janë zgjidhja e vetme si për shëndetin e qytetarëve, ashtu edhe për shëndetin e demokracisë...

VV thotë se 12 mjekë i janë bashkuar kësaj partie në...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka njoftuar se VV-së në Pejë u janë bashkuar 12 mjekë. Kurti ka shkruar në Facebook se “Vetëvendosje po...

Milaim Zeka: Albin Kurti i ka thënë prokurorit special bë diçka...

Ish-deputeti Milaim Zeka sonte në Pressing ka thënë se Albin Kurti ka kontribuar në ngritjen e këtyre aktakuzave ndaj Hashim Thaçit. ‘’Albin Kurti sa ka...

​Albin Kurti reagon ndaj lejimit të zgjedhjeve serbe në Kosovë

Zgjedhjet parlamentare serbe janë lejuar të mbahen sot edhe në Kosovë. Kjo me leje të qeverisë Hoti, e cila ka arsyetuar vendimin e saj se...

Kurti: Qeveria e punës, drejtësisë dhe barazisë do të rikthehet shumë...

Përfaqësues nga Lëvizja Vetëvendosje në kuadër të Javës së Lëvizjes, kanë zhvilluar një bashkëbisedim online me gratë aktiviste për ecjen e organizatës ndër vite. Kryetari...

​Kurti kërkon mbështetjen e diasporës për peticionin “Duam Zgjedhje”

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur “Ditën e Mërgatës”, por kësaj radhe në pamundësi të takojë fizikisht, për shkak të pandemisë Covid-19, takimet po realizohen online. Kjo...

Albin Kurti: Së shpejti lëvizja Vetëvendosje në Maqedoni

Lëvizja Vetëvendosje së shpejti do të themelohet edhe në Maqedoni. Kështu është shprehur sot lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti në tubimin me rastin e shënimit...

VV: Qytetarët duan zgjedhje sepse duan një tjetër Qeveri Kurti

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se mijëra qytetarë, aktivistë dhe anëtarë u mblodhën në festimin e 20 vjetorit të çlirimit të vendit dhe 15 vjetorit...

Bajqinovci: Albin Kurti vendosi standardë të ri në politikën kosovare

Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci ka shpërndarë një fotografi në rrejtin social Facebook së bashku me kryetarin e VV-së, Albin Kurti. Bajqinovci thotë se Kurti...

Kurti bashkëbisedon me studentët e Amsterdam University College

Ish-kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar një bashkëbisedim online me 20 studentë të Amsterdam University College. “Çdo vit, një grup studentësh nga ky institucion...

LAJMET MË TË LEXUARA

web
analytics