Web Analytics

Etiketim: Albin Kurti

Kurti përmendi mundësinë e një takimi me Vuçiqin në javën e...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar dje se pritet që në javën e dytë të dhjetorit të ndodhë një takim në mes tij...

Kurti: Serbia po sillet si Rusia, nuk do ta lejojmë bosnjëzimin...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë një interviste dhënë për median malazeze “Pobjeda”, ka thënë se Serbia po sillet në Ballkanin Perëndimor sikurse Rusia...

Rama: Albin Kurti e ka festuar ditëlindjen në shtëpinë time në...

Kryetari i ri i Prishtinës, Përparim Rama ka folur për miqësinë e tij me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Rama ka pohuar se nuk do...

Masat e reja antiCOVID, Kurti: I përgjigjen situatës së tanishme me...

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka thënë sot se masat e reja antiCOVID i përgjigjen situatës së tanishme pandemike në vend por edhe nevojës...

​Kurti për emërimin e Jasharit në krye të FSK-së: Ushtrisë i...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka komentuar emërimin e gjeneralmajor Bashkim Jasharit në krye të Forcës së Sigurisë së Kosovës, pas largimit të Rrahman...

Pas takimit me Osmanin, presidenti slloven takohet me Kurtin

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, është pritur në takim nga kryeministri Albin Kurti. Pahor theksoi se BE-ja duhet t’i...

Bashkimi kombëtar Kosovë-Shqipëri, Edi Rama thotë se haptas do të votonte...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ai i Kosovës, Albin Kurti pas mbledhjes së përbashkët ndërmjet dy qeverive dhe nënshkrimit të marrëveshjeve kanë mbajtur...

Kurti: Qeveria nuk ka paguar asnjë euro për rrymën në katër...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se Qeveria nuk ka paguar asnjë euro për shpenzimin e rrymë në katër komunat në veri të...

Kurti në vizitë dy ditore në Austri, do të takohet me...

Zyra e Kryeministrit të Kosovës, ka njoftuar se kryeministri Albin Kurti ka udhëtuar për në Austri, ku do të zhvilloj vizitë zyrtare dy ditore. “Gjatë...

Kurti: Unë e takoj ambasadorin amerikan 52 herë në vit, frika...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se marrëdhëniet me SHBA nuk qëndrojnë “të varura nga një pe që mund të shkëputet”. Ai tha në...

LAJMET MË TË LEXUARA