Web Analytics
Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

Kosova në “listën e gjelbër”, prej sot kosovarët mund të udhëtojnë...

Nga sot, të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor janë në listën epidemiologjike “të gjelbër” të Austrisë, e cila lehtëson udhëtimet për qytetarët e atyre...

Kosova pranon pesë autoambulanca të reja

Ministria e Shëndetësisë, sot ka pranuar pesë autoambulanca të reja për shërbimet emergjente të Kujdesit Parësor Shëndetësor, të blera nga huamarrja e Bankës Botërore...

Populli i Kosovës ndër 10 popujt më bujar në botë, i...

Kosova është radhitur e nënta sa i përket bujarisë në gjithë botën. Charites Aid Fondation është organizata ndërkombëtare e cila mat nivelin e bamirësisë në...

Testi i parë për regjistrimin e popullsisë mbahet në qershor

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) do të fillojë punën në terren për Testin e parë për Regjistrimin e Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave...

Vodhi 80 mijë euro në Francë, i blen shtëpi dhe veturë...

Një 22-vjeçar që dyshohet se është nga Kosova, e që jeton në Strasburg të Francës, është arrestuar pasi kishte vjedhur 80 mijë euro nga...

Kosova përmbushi kushtet për liberalizim, por disa shtete të BE-së nuk...

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka folur edhe për liberalizimin e vizave për Kosovën. Mandl ka shtuar se është i gëzuar që njerëzit e Kosovës janë...

Historiani i njohur: Shqipëria s’është mëmëdheu i Kosovës, thjesht kanë kulturë...

Historiani i njohur, Oliver Jens Schmitt, që ka shkruar disa libra për Shqipërinë, thotë se Shqipëria nuk është mëmëdheu i Kosovës. Sipas tij, dy vendet...

SHBA tregojnë se cili është raporti momental me Kosovën

Në 13 vjetorin e pavarësisë, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë ka uruar qytetarët e vendit. Nga ambasada e Shteteve të...

Kosovari gjen çantën me 9 mijë franga në Zvicër, ja çka...

Gazetat zvicëriane e kanë vendosur sot në ballinat e tyre një gjest të mirë të një kosovari. Eduard Latifi e gjeti një çantë të braktisur...

Gjermania i dhuron Kosovës teste për Covid-19

6 mijë teste e 5500 kite për ekstrahim, Gjermania ia dhuroi Kosovës. Por, pavarësisht ndihmës, shteti i madh Evropian, nuk po i njeh testimet që...

LAJMET MË TË LEXUARA