Web Analytics

Etiketim: Moti

Sot reshje të dobëta, nga e enjtja rënie e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të martën vende-vende ka mundësi të ketë reshje të dobëta.IHK njofton se reshje të intensitetit mesatar...

Javë me mot të ftohtë, nga e marta priten reshje bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se java e tretë e muajit janar fillon me mot kryesisht të ngjashëm.Instituti bën të...

Sot ftohtë, temperaturat deri -9 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për sot parashihet mot më i ftohët dhe me kthjellime të pjesshme.Temperaturat minimale do të lëvizin...

Sot vranët, të enjten më ftohtë dhe me kthjellime të pjesshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -3...

Moti në Kosovë, borë e ftohtë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur gjatë kësaj jave nga kushtet klimatike dhe relievit që ka vendi ynë, reshjet nuk do të jenë...

Sot mot i vranët me reshje shiu dhe bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe bore.Sipas institutit, temperaturat minimale...

Ftohtë dhe fjolla bore

Pas këtyre ditëve me temperatura të larta, dukshëm mbi vlerat e mesatareve, vendi ynë do të ndikohet nga masat relativisht të ftohta, duke iu...

Mot i vranët dhe me riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me riga shiu, ndërkaq në viset me lartësi...

Moti në Kosovë sot

Edhe sot do të mbajë mot i butë, me vranësira e intervale me diell.Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do...

Sot mot me diell, temperaturat këtë javë arrijnë deri në 14...

Instituti Hidrometeorlogjik i Kosovës, ka njoftuar se kjo javë do të vazhdojë të jetë me mot stabil.Sipas IHMK-së të enjten vende-vende ka mundësi të...

LAJMET MË TË LEXUARA