Web Analytics

Etiketim: Përparim Rama

Përparim Rama takohet me Dua Lipën në Londër

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka shkuar në Londër bashkë me familjen e tij.Ai bashkë me gruan dhe vajzën morën pjesë në...

LVV kritikon punën e Përparim Ramës: Për 100 ditë punë, vizita...

Asamblistët e Kuvendit të Prishtinës nga radhët e lëvizjes Vetëvendosje kanë kritikuar qeverisjen e Përparim Ramës në këto 100 ditë, sa është në krye...

Emërimi i drejtorëve nga radhët e PDK-së në Prishtinë, Përparim Rama...

Ende nuk janë emëruar një pjesë e drejtorëve në Komunën e Prishtinës, më saktësisht nuk janë emëruar drejtorët nga Partia Demokratike e Kosovës.Në lidhje...

Sot feston ditëlindjen Përparim Rama, kaq vite ka mbushur

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama sot ka një ditë të veçantë, pikërisht në këtë ditë, 20 janar, feston ditëlindjen.Ai sot mbush 46 vite, e...

Florian Dushi drejtor në Prishtinë, ky pritet të jetë pasuesi i...

Florian Dushi sot ka marrë detyrën e Drejtorit të Drejtorisë së Inspeksionit në Komunën e Prishtinës, Dushi ishte anëtar i LDK-së në Komisionin Qendror...

Bora dhe ngricat në kryeqytet, Rama del në terren

Reshjet e borës kanë bërë që shumë rrugë të bllokohen.Që ato të jenë të qarkullueshme, në terren ka dalë i pari i Prishtinës, Përparim...

Pas ndërprerjes së ngrohjes nga “Termokosi”, Rama: Po e trajtojmë këtë...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas ndërprerjes së ngrohjes nga “Termokosi”, duke thënë se Komuna e Prishtinës po e trajton këtë çështje...

Përparim Rama merr detyrën e kryetarit të Prishtinës: Do të bashkëpunoj...

Kryetari i ri i Prishtinës, Përparim Rama ka pranuar sot edhe zyrtarisht detyrën e të parit të kryeqytetit.Rama ka dhënë betimin para anëtarëve të...

Përparim Rama kthehet nga Londra në Prishtinë, thotë se duhet të...

Përparim Rama, kryetari i zgjedhur i Prishtinës është kthyer nga Londra në Prishtinë.Ai është parë në sheshin e Prishtinës, e ku qyteti ka marrë...

Rama zbulon emrin e nënkryetarit të Prishtinës

Përparim Rama, kryetar i zgjedhur i komunës së Prishtinës, ka bërë të ditur se Alban Zogaj do të jetë nënkryetar i kryeqytetit.“Është një nënkryetar...

LAJMET MË TË LEXUARA