Web Analytics

Vranët dhe me riga shiu

Botuar nga: InfoKosova

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të enjten në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me riga shiu, të përcjella me shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë.

Do të fryjë erë e lehtë drejtimesh të ndryshme.

Kushtet agro-meteorologjike dhe bio-meteorologjike vazhdojnë do të jen relativisht të mira dhe stabile. /Telegrafi/

Të FUNDIT