10 C
Pristina
E premte, Shkurt 24, 2017

Aksidentohet një autobus në kryeqytet (Foto)

Njëri nga autobusët e rinj urban të kryeqytetit është aksidentuar para pak minutash, nga një veturë. Aksidenti ka ndodhur në lagjen “Bregu i Diellit”, ku...

Pas ceremonisë së varrimit, pranë babait – luftëtarit të UÇK-së: Familja Curri ia fal...

Familja Curri ia ka falur gjakun familjes Salihu, pasi djali i tyre shkeli për vdekje me veturë Bleranda Currin, 20-vjeçare, të enjten në mbrëmje...

Dy matje të territorit të Kosovës – dy rezultate të ndryshme

Komisioni shtetëror për matjen e territorit u ka dhënë garancitë e veta qytetarëve se Kosova nuk ka humbur territor me Marrëveshjen për demarkacionin e...

Gruda: Isa Mustafa dhe Hivzi Islami dikur thonin se Çakorri i takon Kosovës

Gjatë një konference për media nga Grupi i Ekspertëve të Pavarur të cilët prezantuan disa fakte të reja për çështjen e Demarkacionit me Malin...

Aksident i rëndë në Prishtinë [Foto]

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot gjatë ditës në rrugën B në Prishtinë. Në këtë aksident janë përfshirë dy vetura, ndërsa njëra prej tyre...

Italianët tallen me ne: Shqiptarët dhe qenëria endacake në Tiranë (Video)

Edoardo Stoppa, një nga gazetarët e “Striscia la Notizia”, emisionit satirik italian, ka bërë një vizitë dhe një investigim të vogël në Shqipëri. Ai...

Vrasja në Pejë, video nga vendi i ngjarjes

Pamje nga vendi i ngjarjes në Pejë ku sot në mesditë një person mbeti i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Ekipet e hetuesisë kanë...

Rritet numri i të sapolindurve, por edhe i të vdekurve

Në tre muajt e fundit nga vitit i kaluar është shënuar rritje e lindjeve por edhe e vdekjeve, ndërsa rritja natyrore ka arritur 342...

Gjendet dy vjeçarja e zhdukur dje në Kërçovë

Kërkimi për Nadën e vogël për fat të mirë ka përfunduar me sukses. Pas disa orësh kërkimesh, vajza dy-vjeçare e cila u zhduk dje pasdite...

Thaçi për Wall Street Journal: Me aeroplanë rusë, Serbia s’mund të bëhet lidere në...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për prestigjiozen amerikane “The Wall Street Journal” ka thënë se ka kaluar koha e dominimit në...

Artikujt e Fundit

Qeveria ndan 50 mijë euro për shënimin e Epopesë së UÇK-së

Qeveria e Kosovës ka marr vendimin për themelimin e Këshillit Organizativ për shënimin e manifestimit gjithë popullor “Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, që...

Vetëvendosja injoroi himnin e Kosovës në Konventën e AKR-së

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Visar Ymeri dhe deputetja Donika Kadaj-Bujupi kanë injoruar himnin e Kosovës në Konventën e IV-të të Aleancës Kosova e Re. Në...

Aksidentohet një autobus në kryeqytet (Foto)

Njëri nga autobusët e rinj urban të kryeqytetit është aksidentuar para pak minutash, nga një veturë. Aksidenti ka ndodhur në lagjen “Bregu i Diellit”, ku...

‘Stupcat’ marrin kartelat e para të tifozëve ‘Dardanët’ (Foto)

‘Stupcat’ njihen si tifozët më të mëdhenj të Përfaqësues së Kosovës në futboll. Ata nuk lënë ndeshje pa e shikuar dhe gjenden gjithmonë afër ekipit. ‘Stupcat’...

Surpriza e Shpat Kasapit! Thotë se së shpejti do të zbulojë personin e zemrës

Këngëtari i njohur Shpat Kasapi shumë shpejt pritet të publikojë projektin e tij më të ri muzikor. Përveçse në muzikë, ai ka treguar se këtë vit...
wordpress hit counter