Web Analytics
BallinaKURIOZITETEA e gjeni dot macen në foto për 10 sekonda?

A e gjeni dot macen në foto për 10 sekonda?

Kuizet, testet psikologjike dhe iluzionet optike janë ndër gjërat e preferuara të përdoruesve të internetit. Asgjë nuk është më e kënaqshme sesa të jesh në gjendje të kuptosh se si funksionon një iluzion optik.

Iluzioni i mëposhtëm u bë i famshëm nga Harsh Goenka në Twitter. Ajo që duhet të bëni është të shikoni me kujdes foton më poshtë dhe të gjeni macen. Vetëm ju keni 10 sekonda në dispozicion.

Nëse nuk e gjeni fare dhe jeni të shqetësuar për kohën, ne e kuptojmë. Ju keni një shans më shumë, prandaj mos u nxitoni.

Nëse keni pasur shumë vështirësi, është koha t’ju tregojmë se macja është në pjesën e sipërme të figurës, në të djathtë. Postimi është bërë viral në rrjetet sociale dhe padyshim erdhi për të kontrolluar vëmendjen, përqendrimin dhe sa mirë keni mësuar të vëzhgoni.Shiko foton:

Rrjetet Sociale

630,452FansaPëlqeje
28,208NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit