Web Analytics

A e keni ditur se kjo është puna që bënte para se të bëhej deputete Blerta Deliu

Botuar nga: InfoKosova

Blerta Dëliu-Kodra, është pjesë e jetës publike prej shumë vitesh.

Dikur aktore e prezantuese televizive, ndërkaq prej vitesh e inkuadruar në politikë dhe deputete nga radhët e “PDK”-së.

Blerta, nuk është nga ato figura publike që rezervohen për intervista.

E njejtë ka qenë edhe dikur, e hapur dhe pa komplekse.

Në një intervistë dhënë revistes “Kosovarja” vite më parë, Blerta fliste edhe për grimin, madje thoshte: “Sa herë dal pa grimosur më duket se kam harruar një pjesë të trupit”.

Të FUNDIT