Web Analytics

InfoKosova

Bufoni paralajmëron për sfidën kundër Shqipërisë: “Në tribuna do të jenë 80% tifozë shqiptarë”

Portieri legjendar i përfaqësueses italiane, Gianluigi Buffon, nuk është i bindur se "azzurrët" do të kenë një detyrë të...

Paralajmërim urgjent për të gjithë përdoruesit e iPhone që të mos shkarkojnë iOS 18 beta ose rrezikojnë pasoja të rënda

Të gjithë përdoruesit e iPhone janë paralajmëruar të mos shkarkojnë përditësimin e fundit të Apple - ose të rrezikojnë...

Dea Mishel mahnit ndjekësit me foto të reja: N’fokus të pasmet

Dea Mishel, një nga influencueset më të ndjekura në rrjetet sociale, vazhdon të tërheqë vëmendjen me postimet e saj...

Shqetësimet e EULEX-it: Hapja e Urës së Ibrit mund të ketë implikime serioze në siguri

Shefi i misionit të EULEX-it në Kosovë, Giovanni Pietro Barbano deklaron se situata e sigurisë në vend është e...

Kompjuter i ndërtuar nga TRURI njerëzor mund të zgjidhë krizën energjetike botërore – ja shkencëtari që po e bën fanta-shkencën realitet

Ka shumë frikë se robotët do të zëvendësojnë njerëzit. Por ndoshta makinat duhet të shqetësohen për ne. Shkencëtarët suedezë kanë...

Zbulohet sistemi i parë në botë për transplantim të kokës – por a është i realizueshëm?

Ndaloni së lexuari nëse jeni të ndjeshëm, por sistemi i parë për transplantim të kokës në botë është zbuluar...
spot_imgspot_img

Një pasagjer më quajti nënë të keqe gjat një udhëtimi me aeroplan

"Ti je një nënë e ndyrë me fëmijë të ndyrë." Kështu bërtiti një pasagjer i dehur ndaj meje gjatë fluturimit...

Proteza robotike lejon njerëzit të hapin shishe, të kapin objekte dhe madje të qërojnë banane me një dorë!

Duart e njeriut kanë pasur 10 gishta për miliona vite. Por duket se shkencëtarët në Universitetin e Kembrixhit mendojnë se...

Transformimet tronditëse para dhe pas operacionit plastik kanë lënë pa fjalë përdoruesit e rrjeteve sociale!

Pamjet nga një klinikë kirurgjike plastike në Stamboll, Turqi, që tregojnë një burrë në moshë të mesme të bëhet...

Ëndrrat e frikshme mund të jenë një shenjë e një sëmundjeje të rrallë dhe të pashërueshme

Një rritje e ëndrrave të gjalla ose shqetësuese – duke përfshirë sulme ose shtypje – mund të jetë një...

Antonio Conte me klub të ri – kërkon trofeun e tretë të Serie A me ekip të ndryshëm

Antonio Conte do të emërohet si trajneri i ri i Napolit të hënën në mëngjes, pasi klubi dhe trajneri...

Dentistët mund të kenë zbuluar një mënyrë për të rigjeneruar dhëmbët

Në një arritje të parë në botë, dentistët japonezë kanë zbuluar një mënyrë për të rigjeneruar dhëmbët tek kafshët...