Web Analytics
E diel, 26 Maj, 2024
17.2 C
Pristina

InfoKosova

Kërçeli i VV-së “godet” Përparim Ramën për lagjen Kalabria

Një reagim lidhur me Planin Rregullues për Lagjen Kalabria e ka bërë edhe anëtari i Kryesisë së Qendrës së...

Përparim i madh në kërkimin për vaksinën kundër HIV që mund të shpëtojë miliona jetë

Një vaksinë për HIV është një hap masiv më afër pas provave në SHBA, ku një injeksion testues shkaktoi...

Çfarë janë mikroplastikat?

Për ta thjeshtuar: mikroplastikat janë grimca shumë të vogla plastike. Organizata NOAA – Administrata Kombëtare Oqeanike dhe Atmosferike e SHBA-së...

Kjo mund të ndikoj në fertilitetin, gjendet mikroplastika në çdo testikul të testuar!

Përqendrime të konsiderueshme të mikroplastikës janë gjetur në testikujt e njeriut, duke ngritur shqetësime se ato mund të kontribuojnë...

Arritje e madhe shkencore: Indi i ngrirë i trurit të njeriut rikthehet në jetë

Shkencëtarët mund të jenë në gjendje një ditë të ngrijnë trurin dhe ta sjellin atë në jetë pas një...

Dielli sapo lëshoi shpërthimin më të fuqishëm të dekadës dhe shkencëtarët kanë një paralajmërim për Tokën

Shpërthimi më i madh i këtij cikli diellor ka shpërthyer nga Dielli, dhe mund të çojë në ndërprerje të...
spot_imgspot_img

Usyk kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

Oleksandr Usyk është shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks, pasi pas 12 raundeve të zhvilluara...

Video që po bën xhiron e rrjetit: Xhensila duke puthur fëmijët rom ju thot “Do të laj dhe do të marr në shtëpi”...

Xhensila Myrtezaj është një nga këngëtaret më të komentuara për momentin edhe për shkak të habisë që divorci i...

Fituesi thyen trofeun e Eurovizionit [Video]

Fituesi i Eurovizionit Nemo theu trofeun e tij vetëm pak minuta pasi u kurorëzua fitues i konkursit të këngës,...

LDK e AAK i bënë “bllok” Kurtit, çfarë thanë nga opozita për ftesën e kryeministrit për takim?

Dy partitë opozitare Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), kanë refuzuar ftesën e...

Ky është kodi që hap çdo telefon (FOTO)

Ekziston një kod i thjeshtë që mund t’ju bëjë të keni qasje në informacionet e fshehura të iPhone, aq...

Pse duhet t’i hamë thanat. Fruti kurativ per trupin e njeriut

THANAT – FRUT I SË ARDHMËS! Dy – tre vitet e fundit, thanat janë vënë në fokus të analizave fiziko...