“Kur ndaloni së lexuari libra, ju pushoni së menduari”

Thënie nga Dostojevski Fjodor Dostojevski është një prej shkrimtarëve më të famshëm në letërsinë botërore. Veprat e tij madhështore ngrenë mjeshtërisht pikëpyetje mbi tema të rëndësishme...

‘S’do iki në qiell pa mbajtur lulet e dasmës!’ Historia e...

Historia e 4-vjeçares Paige ka përlotur çdokënd që e ka lexuar. Ajo u thoshte të gjithëve se do të mbante lulet gjatë dasmës së...

Ja sa bakshish duhet të lini në vendet evropiane

Kur udhëton, ndonjëherë është e vështirë për të ditur nëse duhet të lësh bakshish apo jo. Zakonet ndryshojnë nga njëri vend tek tjetri dhe pavarësisht...

Tomi dhe Xheri: 80 vite që nga beteja e maces dhe...

Një mace e animuar, e bezdisur nga miu që jeton në shtëpinë e saj, krijon komplote për ta larguar atë. Ndërtimi i duos ishte ëndërruar...

Zbulimi i NASA-s, ja çfarë ka pasur dikur në Hënë

Agjencia amerikane e hapësirës, NASA ka studiuar të kaluarën e satelitit të Tokës dhe ka zbuluar diçka interesante nga historia e saj. Ekspertët në NASA...

Emocionohet gjatë koncertit, hidhet sipër turmës nga katër metra lartësi

I riu që po merrte pjesë në një koncert në Brisbane të Austrisë, është emocionuar shumë dhe ka dashur të hidhet sipër turmës, duke...

Robot apo njeri, vështirë të dallohet se çfarë është?!

Pjesëmarrësit në një organizim për prezantime teknologjike në Tokio të Japonisë, kanë mbetur të befasuar me një robot që duket sikur një adoleshente e...

Ja prova se Zoti ekziston!

Ekzistenca e zotit është vënë gjithmonë në dyshim nga ana e njerëzve, por pasi të shihni këtë video do të ndryshoni mendim. Një fëmijë 2...

I pastrehu ndërton shtëpi të pabesueshme nën stacionin e trenit

Kur jeta i dha këtij burri limonë, ai u sigurua që të bënte një limonadë me të vërtetë të mirë. Carlos, një i pastrehë që...

Zvicër: Pesë mijë franga dënim, nëse nxënësi e thyen zakonin dhe...

Nxënësit në kantonin e Basel-Land janë të obliguar që t’i japin dorën mësuesve, ose prindërit e tyre mund të dënohen deri në pesë mijë...

RRJETET SOCIALE

605,112FansLike
29,700FollowersFollow
1,047FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT