Web Analytics
E diel, 26 Maj, 2024
20.9 C
Pristina

Aktuale

Breshëri zbardh disa vende të Kosovës – shkakton dëme materiale

Siç paralajmëruan meteorologët, pasditën e së martës pati një ndryshim të temperaturave në Kosovë. Rrebeshet me shi dhe breshëri kanë prekur disa komuna në Kosovë. Përmes...

Konfiskohen rreth 4 mijë copë detergjent të falsifikuar

Dogana e Kosovës sot ka konfiskuar rreth 4 mijë copë detergjent “Ariel” i cili është i falsifikuar. Sipas një njoftimi në rrjetin social në Facebook...

Pas reshjeve të shiut, bllokohet Prishtina nga kolonat

Reshjet e shiut që kanë rënë gjatë natës në Prishtinë, kanë shkaktuar vështirësi në disa lagje të kryeqytetit. Uji është...

Java nis me mot të vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se kjo javë fillon me mot të vranët dhe me reshje shiu. Mot i...

Video rrëqethëse nga debati i çiftit pak ditë para tragjedisë

40-vjeçarja Enkelejda Danaj u vra me thikë nga burri i saj, Eduart Danaj, mëngjesin e sotëm në Athinë, teksa...

Pamjet bëhen virale, motoristi në Prishtinë ia bllokon rrugën autobusit që ta marrë një të moshuar

Një motorist në Prishtinë ka marrë vëmendjen e të gjithëve pas një veprimi që ka bërë në Prishtinë. Pamjet ku...

Hoxhë Omer Bajrami zbulon pse Fetë e tjera nuk mund të shkojnë në Xhenet!

Hoxhë Omer Bajrami, në emisionin Kojshia Show, ka diskutuar shumë tema dhe çështje që e mundojnë audiencen. Hoxha zbuloi për...

Hoxha nga Shkupi habitë me deklaratën për shokun e tij, Shefqet Krasniqin: Ai le ta pi urinën, e unë më mirë po e pi...

Teologu nga Shkupi Musa Lamallari, qe njihet ndryshe si Tim Shkupi, ka befasuar me deklaratën e tij për shokun...