Web Analytics

Kosova renditet e para në Evropë për çmimet e lira në...

Kosova renditet e para në listën e vendeve më të lira të Evropës për sa i përket çmimeve të lira në restorante. Sipas portalit...

Ky është çmimi i dronit që përdori Amerika ndaj Iranit

MQ-9 Reaper i cili ndryshe njihet edhe me emrin “Predator B” është droni me të cilin Shtetet e Bashkuara të Amerikës ekzekutuan drejtuesin e...

Besnik Tahiri i drejtohet Albin Kurtit: Isa Mustafa nuk ta jep...

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje po e vonon formimin e qeverisë. Tahiri...

Shqiptarët e Turqisë nuk harrojnë identitetin kombëtar: Duan shtetësi kosovare

Shqiptarët të cilët janë lindur dhe rritur në Turqi nuk po harrojnë rrënjët e tyre, prej nga të parët e tyre kanë ardhur dekada...

Besnik Tahiri i AAK-së thotë “Kurti po sillet e pshtillet dhe...

Besnik Tahiri nga radhët e AAK-së, ka komentuar situatën e fundit politike të krijuar në Kosovë, me ngecjen e bisedimeve mes LDK-së e VV-së...

Pronat e Manastirit të Deçanit, zor se mund t’i kthehen Kosovës

Glauk Konjufcës, i cili së fundmi u zgjodh kryetar i Kuvendit, një nga kërkesat e para në pozitën e re, i ka shkuar nga...

Në rrugën Prishtinë-Gjilan ndodhi një aksident

Një aksident ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Gjilan, saktësisht në fshatin Bresalc. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit Ismet Hashani. ” Mund...

Nga Shqipëria erdhi në Kosovë dhe rrehu keq anglezen

Një shtetase angleze ka raportuar se është su, lmuar fiz. ikisht nga një shtetas i Shqipërisë. Ngjarja ka ndodhur në Shtërpcë të Kosovës. E pla, go,...

Vinçi e zuri poshtë dhe kështu ia mori jetën duke ia...

Ditën e djeshme një ngjarje e rëndë tronditi Korçën, ku një punëtor 36-vjeçar mbeti i vdekur në kantierin e ndërtimit. Vik, tima Elvis Josifi punonte...

Pritje mbi 5 orë për të dalë nga Kosova prej Merdares

Gjatë gjithë ditës së sotme, e gjithashtu ditët e fundit, prej pikës kufitare në Merdare për të dalë nga Kosova janë dashur me orë...

RRJETET SOCIALE

606,259FansaPëlqeje
29,700NdjekësitNdjek
1,010NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT