Si të kuptoni nëse dikush ka hapur email-in që i keni...

Për dallim nga mesazhet me tekst, të cilat vijnë me njoftimin kur lexohet mesazhi, të dish nëse një person ka lexuar apo jo emailin...

Fakte dhe statistika interesante, për teknologjinë

Që nga momenti kur zgjoheni deri në momentin kur shkoni në gjumë, teknologjia është kudo. Teknologjia po ndryshon aq shpejt sa shumica prej nesh as...

“Viber” së shpejti do të bëhet me pagesë, a keni marrë...

Gjatë gjysmës së dytë të shkurtit në vendet e rajonit në telefonat e përdoruesve të Viberit filluan të qarkullojnë mesazhe duke çuar përdoruesit e...

Paralajmërojnë edhe zjarrfikësit: Mos lini shishe të ujit në veturë!

Një teknik i baterive kishte qenë në pauzën e drekës kur kishte vërejtur tymin që vinte nga kamioneta e tij. Por kulmi kishte qenë...

Me këto truqe të thjeshta mund të rrisni shpejtësinë e internetit

Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të humbur pa internet. Problemet me internet të ngadaltë mund të jenë me...

Gjermania do testojë taksitë fluturuese në Ingolstadt të Bavarisë

Taksitë fluturuese janë vendosur të fluturojnë mbi Ingolstadt, në Gjermani, si pjesë e një projekti të mbështetur nga qeveria gjermane, Audi dhe Airbus. Hamburgu,...

E pabesueshme: Ndizet furgoni Mercedes-Benz i braktisur për 12 vite

Se automjetet gjermane janë numër 1 në botën e automobilizmit, e dëshmojnë edhe këto pamje. Ky furgon Mercedes-Benz 407D që do shihni në video, ka...

Del në shitje Mercedesi i Titos, ja për sa milionë mund...

Vetura e tipit Mercedes Benz Pullman Landaulet, me të cilën dikur është vozitur ish-diktatori jugosllav Marshalli Tito, do të shitet për 3 milionë euro. Jugosllavia...

Instagram del me Co-Watching, tiparin e ri edhe kundër virusit korona

Rrjeti i famshëm social Instagrami që është në pronësi të Facebook të martën njoftoi se ka lansuar një tipar të ri që i lejon...

Kështu mund ta kuptoni nëse dikush po iu spiunon në facebook

Nëse dyshoni se dikush po ju spiunon apo ka hyrë në llogarinë tuaj, Facebook ju jep mundësinë ta kontrolloni ose parandaloni atë. Facebook ka teknologji...

RRJETET SOCIALE

602,615FansLike
29,700FollowersFollow
1,046FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT