Web Analytics
E premte, 9 Qershor, 2023

Një autobus përfshihet nga zjarri në një autostradë në Kroaci, kjo është gjendja e pasagjerëve

Pak para orës 13:00 të ditës së sotme (e mërkurë), një autobus është përfshirë nga flakët një një autostradë në Kroaci.

Siç raportojnë mediat e huaja të 17 pasagjerët janë shpëtuar.

Në vendin e aksidentit kanë mbërritur zjarrfikësit nga njësitë e Zjarrfikësve të Zagorjës të cilët kanë shu

Autoritetet policore kanë bërë të ditur se zjarri është shuar në orën 13:33.

Policia konfirmoi se në autobus ndodheshin 17 pasagjerë, asnjë prej të cilëve nuk u lëndua. Ata u transferuan në një autobus tjetër dhe vazhduan rrugën drejt Austrisë.

Së paku deri më tani, nuk dihet se si ka ardhur deri te zjarri.

Të FUNDIT

Rrjetet Sociale

630,884FansaPëlqeje
28,141NdjekësitNdjek
998NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu