Web Analytics

Nuk do besoni si po kujdesen afrikanet për Eliten derisa ndodhet në Afrikë për pushime

“Hakuna Matata” është statuti që e ka shkruar Elita Rudi, kjo është fraza më e përdorur në Tanzani, në Afrikën e largët tek bukuroshja po i kalon pushimet.

Në gjuhën që flitet në Afrikën Lindore, kjo fjalë ka kuptimin “Gjithçka është në rregull”, “mos u shqetësoi, je e lumtur”.

Ani pse Elita e ka ditur këtë frazë, por dëshira e saj ishte dhe ta ndajë me ndjekësit.

Me rëndësi moderatorja e njohur e ka gjetur formulën e filozofinë e jetës: Je e lumtur… dhe pa stres, pa nervozë./Kosovarja/

Shiko foton:

Nga rubrika