Web Analytics

Plas keq debati mes Nitës dhe Bledit: ‘Nuk të marr për grua aman’

Nita Latifi dhe Bledi Mane kanë pasur një raport mjaft të mirë brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, por gjërat mes tyre kanë ndryshuar pas mbarimit të “Big Brother VIP”.

E ftuar në emisionin “E Diell”, këngëtarja komentoi një deklaratë të bujshme të gazetarit për vajzat e Kosovës.

Ish-banorja është shprehur tepër e zhgënjyer nga kjo deklaratë, teksa ka thënë se ajo nuk e njihte fare Bledin kur e takoi brenda shtëpisë së BB VIP.

Madje Nita shtoi se martesa që u bë brenda shtëpisë ishte lojë dhe mes tyre nuk ka asgjë.

Pjesë nga debati:

Nita: Jashtë ishin gjërat ndryshe. Nuk kisha ditur shumë gjëra.

Ervin Kurti: Ju pashë në korridor dhe pyeta Bledin ‘a i ke punët mirë me Nitën’ dhe tha ‘mirë’. Pashë një lloj ftohje me Bledin.

Nita: Ftohje? Bllok edhe me Bledin. Se kam dit që i ka sharrë çikat e Kosovës. Ka thënë çikat kosovare sa të hapin gojën, domethënë aty mbaron puna.

Bledi: Ju nuk shkoni tek origjina e lajmit por e përcillni gojë më gojë.

Nita: Po hajde ti shkojmë tek origjina. Si ka mundësi që njerëzit atje jashtë nuk po të duan fare. Si ka mundësi që afron një person që i shan vajzat shqiptare të Kosovës.

Bledi: Deklaratat e mia kanë qenë për kuzhinën me Milaimin, kam thënë në Kosovë nuk përdorni vaj ulliri. E dyta, në një intervistë kam thënë se ka vajza nga Kosova që fonetika e tyre tingëllon mashkullore. Nuk është ofendim, është konstatim.

Nita: Dyshoj që ky kur ka hyrë në atë shtëpi, shoqërinë që ka pasur me mua, gjë që e ka thënë ndryshe këtu jashtë. Ka postuar foto të dasmës, ‘unë po të pres’. Duhet me pasur kujdes me këto se njerëzit jashtë i keqkuptojnë. Ka përfituar prej asaj gjëje, ndoshta për të fituar një farë pëlqimi nga kosovarët.

Bledi: “Instagram”-i im nëse ka dalë dasma, dasma në thonjëza se ishte artistike, mos ki merak se nuk të marr për grua.

Nita: Çiftin tënd nuk e shoh.

Bledi: Nuk kam ngelur unë të martohemi bashkë.

Nga rubrika