Web Analytics

Si rrallë herë, Ramush Haradinaj sjell foto bashkë me gruan Aniten dhe nënën e tij

Botuar nga: InfoKosova

Sot shënohet 8 marsi Dita Ndërkombëtare e Gruas.

E me këtë rast kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka uruar të gjitha gratë më një foto të përbashkët me gruan e tij Anitën dhe nënën e tij.

‘’Shumë dashuri, përkrahje e barazi!Urime 8 Marsi – Dita Ndërkombëtare e Gruas!’’, ka shkruar kryetari i AAK-së.

Ideja për “Ditën Ndërkombëtare të Gruas’ u hodh fillimisht në fillim të shekullit të 19, e cila ishte një periudhë e tronditur nga trazirat dhe shtimi i popullsisë, për botën e industrializuar.

Shiko foton:

Të FUNDIT