Web Analytics

Etiketim: Aleksandar Vuçiq

Fjalimi i Vuçiqit u ndërpre për një kohë të shkurtër gjatë...

Gjatë një transmetimi televiziv ku po fliste presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka pasur një ndërprerje të shkurtër të sinjalit televiziv. Dhe siç thekson RTS,...

Kryetarja e Komisionit Evropian takon Vuçiqin, kërkon zgjidhje për situatën në...

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është duke vazhduar vizitën e saj në Ballkanin Perëndimor. Pas vizitës në Shqipëri dhe Kosovë, der Leyen...

Vuçiq: Unë e refuzova propozimin e QUINT-it për zgjidhjen e çështjes...

Seanca e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Serbisë, në të cilën siç është thënë u diskutuan ngjarjet e fundit në Kosovë, tanimë ka përfunduar...

Vuçiq: Jam i gatshëm të takohem me Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se është i gatshëm të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti nga mesi i muajit qershor. “Jam...

Pse Vuçiqi nuk shkoi në drekë pune tek ishte Vjosa Osmani...

Liderët e Ballkanit Perëndimor, përfshirë presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, kanë marrë pjesë në një drekë pune pas Samitit të Procesit të “Brdo-Brijumit”, të...

Vuçiq i përgjigjet Haradinajt: Harrojeni atë film, bile mos shpenzoni karburant

Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha që në Uashington shkojnë për marrëveshje finale. Por kësaj i është përgjigjur Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në një intervistë...

Vuçiç “kërcënon” Kosovën: Ndaluni ose do nisim fushatën kundër jush

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, se lobimi për njohjen e Kosovës nuk është pezulluar,...

Vuçiç: Serbia ka testuar më shumë sesa gjithë ish-Jugosllavia dhe Shqipëria

Presidenti i Serbisë Vuçiç ka përmendur si rast Shqipërinë kur është pyetur për numrin e testeve dhe se nuk po kujdesej sa duhet për...

Vuçiq: Jam i gatshëm të takohem me Thaçin, por kjo nuk...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se është gati të takohet presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, nëse liderët në Prishtinë vendosin të jenë...

Nëse Kosova e çon Thaçin me aktakuzë në bisedime, Vuçiq jep...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha të premten se bisedimet e paqes në Kosovë duhet të rinisin pavarësisht aku. zave për kr, ime lu, f,...

LAJMET MË TË LEXUARA