Web Analytics

Tag: Aleksandar Vuçiq

Rama tha se çdo sulm ndaj Kosovës është edhe ndaj Shqipërisë, Vuçiqit i mbetet hatri: Kjo është e tmerrshme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit shqiptar, Edi Rama i cili tha se “çdo...

Josep Borrell i bën thirrje Serbisë që ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian (BE) për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, i bëri thirrje Serbisë...

Vuçiq: Kurrë nuk do t’ua pranojmë Kosovën e pavarur. Ju mund të na vrisni të gjithëve! (Video)

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar mbrëmë rreth zhvillimeve të fundit në veri të Kosovës. Për gjithë situatën ku...

Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Zoti President, vrasja e njerëzve është krim i tmerrshëm

Deputeti gjerman, Michael Roth, sërisht ka reaguar pas sulmit të një grupi të serbëve të armatosur ndaj Policisë së...