Web Analytics

Vuçiq: Kurrë nuk do t’ua pranojmë Kosovën e pavarur. Ju mund të na vrisni të gjithëve! (Video)

Botuar nga: InfoKosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar mbrëmë rreth zhvillimeve të fundit në veri të Kosovës.

Për gjithë situatën ku mbeti i vrarë polici shqiptar Afrim Bunjaku, Vuqiq ka thënë se fajtori kryesor për këtë ështe Albin Kurti.

“Albin Kurti është fajtori i vetëm. Albin Kurti është që dëshiron konflikt dhe luftë. Ai dëshiron të na fusë në luftën me NATO-n”, ka thënë ndër tjerash Vuçiq.

Por, në një video që po qarkullon në rrjete sociale ai ka thënë se kurrë nuk do të pranojnë Kosovën e pavarur.

”Kurrë nuk do t’ua pranojmë Kosovën e pavarur. Ju mund të na vrisni të gjithëve mund të bëni cfarë të doni por kurrë nuk do t’ua pranojmë pavarësinë e Kosoves!

Serbia kurrë nuk do ta pranojë Kosovën e pavarur! Krijimi i cuditshëm që bëtë duke bombarduar Serbinë, të cilën e bëtë.. me të gjitha gënjeshtrat e mundshme.

Se a jemi gjithmonë të gatshëm të bisedojmë, po do të bisedojme gjithmonë, gjithmonë.

Ndërsa për njohjen formale apo jo formale të Kosovës, harrojeni” është shprehur Vuqiq.

Ndryshe, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë urdhrin “Heroi i Kosovës”, për policin Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24 shtator në veri. /InfoKosova/

Shiko videon:

RRJETET SOCIALE

1,162,113FansaPëlqeje
27,988NdjekësitNdjek
989NdjekësitNdjek
406AbonentëAbonohu

Të FUNDIT