Web Analytics

Tërmet i lehtë në Kosovë

Një tërmet i lehtë ka ndodhur sot në ora 14:59 në Kosovë, me magnitudë 2.7 të shkallës Rihter.

Drejtori i Institutit Sizmologjik të Kosovës, Shemsi Mustafa tha për Telegrafin se nuk ka vend për panik pasi tërmeti ishte i intensitetit të ultë.

“Në këto kohë tërmete të këtij intensiteti i kemi të shpeshta dhe nuk ka arsye për panik pasi nuk krijojnë dëme”, tha ai.

Mustafa tha më tej se bazuar në ligj e kanë të obligueshme që të lajmërojnë tërmetet kur janë mbi 3.5 shkallë të Rihterit. /Telegrafi/

Nga rubrika