Web Analytics

Arrestohet një person për kanosje në Ferizaj

Botuar nga: InfoKosova

Një person kishte kanosur një zyrtar policor më datën 16.04.2023 rreth orës 14:30, dhe për këtë ishte njoftuar Policia Rajonale e Ferizajt përmes një personi të panjohur në rrjetin social ‘’Facebook’’.

Sipas një njoftimi për media thuhet se në lidhje me këtë në rast janë kyçur policët hetues nga Sektori Rajonal i Hetimeve dhe nën autorizim të prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj i kishin nisur hetimet.

Tutje në njoftim bëhet e ditur se pas një punë intensive hetimore, mbledhjen e informacioneve në terren, hetuesit rajonal kanë arritur që të identifikojnë dhe me datën 10.05.2023 rreth orës 16:00 kanë arrestuar të dyshuarin A.A (M/K) i moshës 28 vjeçar, me dyshimin se ka kryer veprën penale ‘’Kanosje’’.

Sipas njoftimit personi është shoqëruar në Sektorin Rajonal të Hetimeve në Ferizaj dhe pas intervistimit të tij nga policët hetues, në prani edhe të avokatit mbrojtës ka pranuar se ka kryer kanosjen dhe me vendim të prokurorit të rastit është ndaluar në mbajtje për 48 orë, për procedura të mëtejme hetimore. /Telegrafi/

RRJETET SOCIALE

1,162,113FansaPëlqeje
27,988NdjekësitNdjek
989NdjekësitNdjek
406AbonentëAbonohu

Të FUNDIT