Web Analytics
E diel, 16 Qershor, 2024
25.7 C
Pristina

Tag: Policia e Kosoves

Një person gjendet pa shenja jete në një rrugë të Obiliqit, rasti po hetohet

Nga Qendra Klinike e Mjekësisë Familjare (QKMF) e Obiliqit është raportuar një rast për vdekjen e një personi. Sipas raportit...

Aksident mes një autobusi dhe një veture, vdes një grua

Në një aksident një grua ka ndërruar jetë pasi ka humbur kontrollin mbi veturën që e drejtonte duke u...

Humb jetën një person në Prishtinë, e kishin zënë disa panele druri

Një person ka humbur jetën në Prishtinë, pasi të njëjtin e kishin zënë disa panele druri. Rasti ka ndodhur ditën...

Dy persona therin me thikë një të mitur në Fushë Kosovë

Dy persona janë arrestuar (njëri i mitur), të cilët pas një mosmarrëveshje kanë sulmuar fizikisht me mjet të mprehtë...

Arrestohet një person për mashtrim në shitjen e kripto-valutave në Fushë Kosovë

Një person është arrestuar nën dyshimin se i njëjti në bashkëveprim me disa persona tjerë të enjten e kanë...

Policia kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për identifikimin e një personi

Njësiti i hetimeve të stacionit policor Qendra në Prishtinë, me autorizim nga prokuroria kompetente, ka kërkuar ndihmë nga qytetarët...

Theret me thikë një i mitur në Lipjan

Një therje me thikë ka ndodhur ditën e hënë në Lipjan. Siç njofton policia, një i mitur është therur me...

Gjendet i vdekur një person në Pejë

Një person është gjetur pa shenja jete mëngjesin e sotëm rreth orës 08:15 në rrugën “Wesly Clarck”, në Pejë. Lajmin...

Aksident mes dy veturave në Prugovc të Prishtinës, lëndohen katër persona

Katër persona kanë marrë lëndime trupore pas një aksidenti i cili ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 07:20...

Sulmohet fizikisht një polic në Prishtinë

Një polic është sulmuar fizikisht ditën e premte në Prishtinë. Polici është sulmuar derisa ishte gjatë kryerjes së detyrës zyrtare. “Është...

Rrahje në Gjilan për prona, arrestohen katër persona

Katër persona janë arrestuar për shkak se janë përleshur fizikisht në mes vete pas një mosmarrëveshje rreth një kontesti...

Dy persona u rrahën nga një tjetër në Podujevë

Dy persona kanë raportuar se pas një mosmarrëveshje janë kanosur dhe sulmuar fizikisht nga një person. Në raportin 24 orësh...