Shifrat marramendëse, nuk e imagjinoni dot se sa shqiptarë të lindur...

Në bazë të një raporti të fundit, në vitin 2017 ishin 1,150,000 njerëz të lindur në Shqipëri, që po jetonin në shtete të tjera. Këto...

I dhuronte para çdo ditë vajzës që lypte në rrugë, emocionohet...

Një spot që përcjell një mesazh të fuqishëm njerëzor ka emocionuar miliona njerëz në mbarë botën. Në video shihet se si një djalë ofron çdo...

Dasma që ka “pushtuar” internetin

Ndërkohë që ‘Bisha nga Lindja’ ka shkaktuar kaos në rrugët e disa qyteteve britanike, për shkak të ngricave dhe dëborës, ka edhe nga ata...

“E kam për detyrë”: Kirurgia eci 12 kilometra në borë dhe...

Kirurgia e përkushtuar eci për 12 kilometra në borë dhe mot të ftohtë, që të shkonte në spital për ta ndihmuar një pacient. Doktoresha e...

Hapet dilema e re në internet: A është qen apo mace

Personat që i pëlqejnë kafshët shtëpiake zakonisht ndahen në njerëz që i duan qentë dhe njerëz që i duan macet. Megjithatë, një krijesë që është...

Çfarë keni parë të parën? Zbuloni se cili është misioni juaj...

Mund të jetë shumë e vështirë të gjesh përgjigjen për këtë pyetje, por ndërsa iu afruam shpirtit që ekziston brenda nesh, gradualisht zbuluam se...

Modelja tatuazhon brendinë e syve, rrezikon të humbasë shikimin

Një modele është lënë pothuajse e verbër, pasi bëri tattoo brendinë e syve. Aleksandra Sadovska, 25 vjeç, nuk shikon më nga syri i djathtë dhe...

Polici shpëtoi fëmijën e ngulfatur, përmes veprimit që duhet ta dini...

Jeta e fëmijës një muajsh, është shpëtuar përmes veprimit Heimlich, nga një polic i shkathtë në Renascença të Brazil. Ushtari policor Tiago Petry e ka...

Burri e la gruan pasi ajo humbi të dy krahët në...

Fred ka jetuar një jetë të trisht që kur ishte i ri. Të dy prindërit e tij ndërruan jetë në një aksident kur ai ishte...

Gruaja 25 vjeçe gjen prindërit biologjik, ajo ishte kiddnapuar dhe trafikkuar...

Një grua amerikane që u kiddnapua gjatë lindjes në vendlindjen e saj në Rumani është ribashkuar me familjen e saj pas 25 vitesh. Belle Barbu...

RRJETET SOCIALE

602,615FansLike
29,700FollowersFollow
1,046FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT