Web Analytics
E diel, 4 Qershor, 2023

Diferencë të madhe në moshë e i lidhur me Rita Orën, historia e të dashurit të ri të Dua Lipës

Romain Gavras është një regjisor francezo-grek, një drejtues i videove muzikore i njohur për stilin e tij të veçantë.

Ai lindi më 17 korrik 1981 në Francë nga regjisori Costa-Gavras dhe aktorja Julie Delpy.

Gavras filloi karrierën e tij si regjisor i klipeve, duke krijuar video për artistë si MIA, Jay-Z, Kanye West dhe Justice.

Vizioni dhe qasja e tij unike tërhoqi shpejt vëmendjen dhe vlerësimin e kritikëve

Në vitin 2010, Gavras bëri debutimin e tij në filmin artistik me “Our Day Will Come” me Vincent Cassel dhe Olivier Barthelemy.

Filmi u shfaq premierë në Festivalin e Filmit në Venecia dhe mori vlerësime të ndryshme.

Filmi i dytë artistik i Gavras, “The World Is Yours” u shfaq premierë në Festivalin e Filmit në Kanë në 2018.

Filmi u prit mirë nga kritikët dhe forcoi reputacionin e Gavras si një zë i ri emocionues në kinemanë franceze.

Ai është po ashtu drejtues i një filmi tjetër të quajtur “Athena” që bëri bujë të madhe në 2022.

Gjatë gjithë karrierës, Gavras ka vazhduar të drejtojë video muzikore dhe reklama, duke punuar me marka të tilla si: Adidas, Nike dhe Stella McCartney.

Ai gjithashtu punoi në disa filma të shkurtër dhe ka bashkëpunuar me artistë të ndryshëm.

Stili i Gavras karakterizohet nga përdorimi i ngjyrave të theksuara e pamjeve mbresëlënëse puna e tij shpesh eksploron tema të pushtetit, dhunës dhe çështjeve shoqërore, duke i sfiduar shikuesit të përballen me gjëra të vërteta.

Romain është një regjisor i talentuar që vazhdon të shtyjë kufijtë me punën e tij novatore dhe mahnitëse vizualisht.

Gavras është 41 vjeçar, i njëjti nuk ka qenë i martuar asnjëherë, por nga 2020 deri në 2021 ishte në lidhje me këngëtaren shqiptare, Rita Orën.

Ai momentalisht po shijon një lidhje të re dashurie me artisten tjetër shqiptare, Dua Lipën.

Dyshja e famshme konfirmuan romancën me një paraqitje në Festivalin e Filmit në Kanë.

Artisti i lartpërmendur është një person i ndjekur edhe në rrjete sociale, ku vetëm në Instagram numëron afro 40 mijë njerëz.

Thuhet se regjisori ka një vlerë neto prej pesë milionë dollarësh. /Telegrafi

Të FUNDIT

Rrjetet Sociale

630,884FansaPëlqeje
28,141NdjekësitNdjek
999NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu