Web Analytics

Urime per ditelindje

Botuar nga: InfoKosova

Ne 365 ditet kalendarike te vitit i bije qe cdo njeri ne kete planet ta kete diten e vecant te tije dhe ta festoj ditelindjen e tije.

Jo te gjithe jemi te lumtur dhe festojme diten e lindjes, ndokush edhe merzitet qe vitet po kalojne dhe po plakemi dhe per dike eshte dita me e vecant e jetes se tije.

Ne boten e civilizuar cdo njeri perkujdeset per me te dashurit e tyre qe ne diten e vecant te tyre ti beje urimet me te perzemerta, por jo cdokush edhe di ti zgjedhe fjalet me te mira per ta uruar ditelindjen e dashamireve.

Por mos u ndijeni keq, sepse ne do ju ndihmojme qe ti zgjedhni urimet me te mira per ditelindjen e me te dashurve tu, duke i zgjedhur disa urime per ditelindje dhe te ndiheni krenare me urimin qe e keni bere.

Nje urim per ditelindje ju ben qe te ndiheni te respektuar nga personi qe po e feston diten me te rendesishme te tijen.

” Gezuar ditelindjen ” eshte urimi me i shkruter dhe me i zakonshem qe marrim per ditelindje.

Me poshte ju sjellim disa nga urimet me te mira per ditelidnje, dhe ju zgjidheni ate qe ju pelqen me se shumti:

– Urime per ditelindje per shoqen me te mire qe une njoh! Ti je e zgjuar, gazmore, dhe e embel, kombinim perfekt!

– Kendoni nje kenge gezimi dhe falenderimi per shokun/shoqen me te mire te qytetit! Urime ditelindjen !

– Gezuar ditelindjen! Ju jeni vetem nje here i ri, keshtu qe kenaquni ne maksimum. Koha kalon shume shpejt dhe keto vite nuk kthehen me.

– Ne ditelindjen tuaj shpirti juaj pasurohet me drite, dashuri dhe shprese per nje vit te begate dhe plot dashuri.

– Urimet me te perzemerta per ju ne diten tuaj shume te vecante, shpresoj qe ju te vazhdoni te ndryshoni jeten e te tjereve me pozitivitetin, dashurine dhe shpirtin tuaj te bukur.

– Nje ditelindje tjeter do te thot se udhetimi juaj jetesor eshte i pa kompletuar, rruga juaj qofte e shtruar me sukses dhe e udhehequr nga dashuria. Urimet me te mira, miku im.

– Gezuar ditelindjen! Shpresoj qe dita juaj te jete e mbushur me shume dashuri dhe te qeshura! U realizofshin te gjitha deshirat tuaja per ditelindje.

– Per ditelindjen tende, dua te them vetem: Shpresoj ta kuptosh sa e vecante je per mua. Gezuar ditelindjen dashuria ime!

– Mendoj per ju ne ditelindjen tuaj dhe ju uroj gjithe te mirat! Shpresoj te jete po aq fantastike sa jeni edhe ju!

– Gezimi qe u jepni te tjereve ju rikthefte ne kete dite te vecante. Gezuar ditelindjen!

– Shpresoj qe ju te keni ditelindjen me te bukur ndonjehere nga momenti kur hapni syte deri ne mbylljen e tyre.

– Gezuar Ditelindjen nga miqte e mire dhe te vertete, nga miqte e vjeter dhe te rinj, fati dhe lumturia qofshin gjithmone me ty !

– Te uroj te gjitha te mirat ne jete. Shpresoj qe kjo dite t’ju sjelle nje pjese shtese te gjithckaje qe ju ben me te lumtur. Gezuar ditelindjen.

– Pavaresisht se cfare na sjell jeta, gjithmone do ju kem ne zemer. Gezuar ditelindjen!

– E di qe nuk kemi qene gjithmone mire kur jemi rritur, por kur shikoj prapa gjate gjithe viteve dhe ditelindjeve, e kuptoj se sa me fat jam qe te kam ty vella.

– Ditelindjet jane nje fillim i ri i persosur per nje vit te ri. Shfrytezojeni sa me shume !

– Urime ditelindjen shpirti im, vetem prania jote ma mbushe zemren, uroj qe te jemi sa me shpejt pran njeri-tjetrit! TE DUA SHUME.

– Gezuar ditelindjen! Shpresoj qe te gjitha deshirat dhe endrrat e tua per ditelindje te realizohen.

– Nje vit tjeter plot aventura te pret. Mireprite duke e festuar ditelindjen tende me madheshti dhe shkelqim. Te uroj nje ditelindje te lumtur dhe plot argetim!

– Harroje te kaluaren; Shiko perpara per te ardhmen, sepse gjerat me te mira nuk kane ardhur ende.

– Ju uroj nje dite te mbushur me lumturi dhe nje vit te mbushur me gezim. Gezuar ditelindjen!

– Te dergoj buzeqeshje per çdo moment te dites sate te veçante… Kalofsh bukur dhe nje ditelindje te lumtur!

– Shpresoj qe dita juaj e veçante t’ju sjelle gjithçka qe deshiron zemra juaj! Ketu ju uroj nje dite plot surpriza te kendshme! Gezuar ditelindjen!

– Ne ditelindjen tuaj ne urojme per ju qe çdo gje qe deshironi me shume ne jete t’ju vije ashtu siç e keni imagjinuar ose me mire. Gezuar ditelindjen!

– Duke derguar nje buqete lumturie, ju uroj nje ditelindje te lumtur!

– Ju uroj nje dite te bukur me shendet dhe lumturi pergjithmone. Gezuar ditelindjen!

– Ne kete dite te mrekullueshme, ju uroj me te mirat qe ka per te ofruar jeta! Gezuar ditelindjen!

– Mund te mos jem prane teje per te festuar diten tende te veçante me ty, por dua te dish se po mendoj per ty dhe po te uroj nje ditelindje te mrekullueshme.

– Uroj qe te gjitha deshirat tua te realizohen. Gezuar ditelindjen!

– Eshte gjithmone kenaqesi t’i urosh ditelindjen dikujt kaq te embel.

– Ne kete dite te veçante, une ngre nje dolli per ty dhe jeten tende. Gezuar ditelindjen.

– Nuk mund ta besoj sa me fat jam qe kam gjetur nje mik/mikeshe si ti. Ti e ben çdo dite te jetes sime kaq te veçante. eshte qellimi im te sigurohem qe ditelindja jote te jete nje nga ditet me te veçanta ndonjehere. Mezi pres te festojme bashke!

– Shpresoj qe sot, ne festen tuaj, te kerceni dhe te tjeret te kendojne ndersa ju festoni me gezim ditelindjen tuaj me te mire.

Me poshte do ju sjellim edhe disa urime me te vecanta:

Urim per ditelindje per motren

– Kush ka motra boten ka. Une jam e bekume qe t’kam ty, te kam moter edhe shoqen ma tmire, ti je pjese e shpirtit tem, cdo gezim i yti edhe i Nesit eshte edhe i imi, e hidherime mos pacim kurre! Urime ditelindjen me krejt te mirat e kesaj bote! Zoti te bekofte. Te duaa!

Urime per ditelindje per djem

– Ne kete dite te vecante, ju uroj gjithe te mirat, gjithe gezimin qe mund te keni ndonjehere dhe qofshit te bekuar sot, neser dhe ditet ne vazhdim! Uroj te keni nje ditelindje fantastike dhe shume te tjera qe do te vijne pas.

Urim per ditelindje per te dashurin

– Flaka e dashurise qe kam per ty ne zemren time eshte e perjetshme. Une jam me se i lumtur qe e mbaj ate te ndezur ne kete menyre. Gezuar ditelindjen dashuria ime!

Urim ditelindje per te dashurin

– Ne ditelindjen tuaj, ju dergoj te gjitha te mirat qe deshirat tuaja me te thella realizohen. Une jam nje vajze me fat qe kam gjetur dashurine tek dikush si ju. Gezuar ditelindjen, i dashuri im.

Urim per ditelindje per te dashuren

– Gezuar ditelindjen dashuria ime. Une dua te kaloj gjithe jeten time me ty, ndersa ti nxjerr formen me te mire timen. Besoj se ky vit do t’ju sjelle gjithcka qe do te kerkoni ne te vertete. Te dua shume.

Urime per ditelindje per motren

– E dashur moter! Ndihem shume krenar/e te te therras ty MOTER. Je ajo qe me mbeshtete ne cdo rruge qe une zgjedh, je ajo me te cilen flas per cdo problem dhe gezim timin. Ti per mua je shume speciale andaj e dashur moter SHUME URIME PER TY DITELINDJA! Te deshiroj cdo te mire ne jete dhe Te DUA SHUME…!

Mesazhe te shkurtra dhe te embla per ditelindjen

– Shpresoj qe te gjitha deshirat tuaja per ditelindje te realizohen.

– Ti sjell drite dhe dashuri ne jeten time. Gezuar ditelindjen!

– Harroje te kaluaren; Shikoni perpara per te ardhmen, sepse gjerat me te mira nuk kane ardhur ende.

– Jeta eshte nje udhetim. Shijoni cdo hap

– Momente te lumtura. Mendime te lumtura. Endrra te lumtura. Ndjenja te lumtura. Gezuar ditelindjen.

– Me pelqen te festoj me ju. Faleminderit qe keni ditelindjen dhe na keni dhene nje arsye.

– Sot nuk eshte fundi i nje viti tjeter, por fillimi i nje te riu. Gezuar ditelindjen.

– Faleminderit qe jeni dikush me te cilin mund te flas dhe te ndaj jeten me te. Gezuar ditelindjen.

– Nuk ka dite me te mire per te festuar me ju. Gezuar ditelindjen, mik.

– Te kesh mundesine per te uruar ditelindjen dhe per te festuar jeten e nje miku te madh si ju eshte nje dhurate e vertete.

– Gezimi qe keni perhapur ne te kaluaren ju kthehet ne kete dite. Ju uroj nje ditelindje shume te lumtur!

Ndersa pergatiteni per te derguar urimet tuaja me te mira per ditelindjen, bejeni diten e tyre te vecante edhe me te ndritshme me surpriza argetuese.

Credits: ProFlowers , Shutterfly

RRJETET SOCIALE

1,162,113FansaPëlqeje
27,988NdjekësitNdjek
989NdjekësitNdjek
406AbonentëAbonohu

Të FUNDIT