Thaçi: Do të rikandidoj dhe jam i bindur se do të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se pasi t’i skadojë mandati do të rikandidojë përsëri për president të vendit. I pyetur se çfarë do...

Merkel uron Kurti, thotë se dëshiron ta shoh shpejt në Berlin

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel ka uruar Albin Kurtin për marrjen e detyrës së Kryeministrit të Kosovës. Zyra e Kancelares Merkel në urimin për Albin...

Kurti: Grenell i ka dhënë energji të re procesit të dialogut

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka komentuar angazhimin e ambasadorit Richard Grenell për arritjen e pajtimit të Kosovës dhe Serbisë për linjën ajrore...

Surroi: Qeveria Kurti do të sjellë ndryshimin e madh

Publicisti kosovar, Veton Surroi është shprehur optimist se krijimi i qeverisë së re në Kosovë nuk shënon vetëm një rotacion pushteti, por ndryshimin e...

Rast i rrallë/ E moshuara tajlandeze shërohet nga koronavirusi

Një grua e moshuar nga Tajlanda, është një nga të paktët persona që ka arritur t’ia hedh paq kronavirusit, duke u “liruar” nga e...

Tenderi anulohet, autostrada jo

Ministri i ri i Infrastrukturës e nisi punën me anulime të tenderëve të paraardhësit. Lumir Abdixhiku kërkoi që të rishikohen edhe vendimet tjera të Pal...

Epidemia kineze erdhi nga kafshët e egra/ Pacientëve të koronavirusit në...

Megjithëse epidemia vrasëse e koronavirusit erdhi nga një treg kafshësh të gjalla në Kinë, pacientët e një spitali në Vuhan ankoheshin sot se ushqimi...

Kurti takohet me ambasadorin çek, zgjerimi i Ballkanit Perëndimor temë kyçe...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim Ambasadorin e Çekisë, Pavel Bilek. Siç njofton kumtesa për media nga ZKM, Bileku i...

Vjosa Osmani: Tash taksa nuk i mbronë kufijtë, ata i mbrojmë...

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se tarifa për mallrat e Serbisë nuk i mbronë më kufijtë e Kosovës në dialogun...

“Të tjerët le të shohin ëndrra, Mustafa do të jetë kandidat...

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës pas arritjes së marrëveshjes për koalicion qeverisës, u prononcuan se çështja e postit të presidentit mbetet të...

RRJETET SOCIALE

605,518FansLike
29,700FollowersFollow
1,047FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

MË TË LEXUARAT