Web Analytics

Feston ditëlindjen, ja sa vite mbushi këngëtari Ilir Shaqiri

Botuar nga: InfoKosova

Legjenda e muzikës shqiptare Ilir Shaqiri dje festoi ditëlindjen.

Këngëtari i mirënjohur  ka mbushur 63 vite jetë.

Nuk ka munguar as urimi nga djali i tij Korabi, i cili ka thur fjalët me të bukur për ditëlindjen e tij.

Kujtojmë se Iliri nuk pushoi vite me radhe duke i përkushtuar muzikës, qe krijoj 600 këngë të shkruara dhe 34 albume./Kosovarja/

Shiko foton:

RRJETET SOCIALE

1,162,113FansaPëlqeje
27,988NdjekësitNdjek
989NdjekësitNdjek
406AbonentëAbonohu

Të FUNDIT