Web Analytics

Moti në Kosovë, me diell dhe vranët

Botuar nga: InfoKosova

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-26 gradë Celsius.

Në Prishtinë temperaturat minimale do të jenë 15 gradë, gjersa maksimalja do të arrijë deri në 24 gradë Celsius, ndërkaq në Pejë temperaturat do të sillen ndërmjet 18 e 23 gradë.

Në Prizren temperaturat minimale do të jenë 18 gradë Celsius gjersa maksimalja do të shkojë deri 26 gradë.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare. /Telegrafi/

RRJETET SOCIALE

1,162,113FansaPëlqeje
27,988NdjekësitNdjek
989NdjekësitNdjek
406AbonentëAbonohu

Të FUNDIT