Web Analytics

Vjosa Osmani sot feston ditëlindjen, ja sa vite ka mbushur

Botuar nga: InfoKosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot ka ditëlindjen.

Ajo mbush 41 vjet.

Osmani ka lindur më 17 maj 1982 në Mitrovicë.

Është zgjedhur deputete në Kuvendin e Republikës së Kosovës në pesë mandate.

Më 4 prill të vitit 2021, Osmani është zgjedhur Presidente e Republikës së Kosovës.

Vjosa Osmani është e martuar me Prindon Sadriun me të cilin kanë dy vajza binjake, Anda Elisa Sadriu dhe Dua Tiara Sadriu./Indeksonline/

Artikull i sponsorizuar

RRJETET SOCIALE

1,163,179FansaPëlqeje
27,988NdjekësitNdjek
989NdjekësitNdjek
405AbonentëAbonohu

Të FUNDIT