Web Analytics
E enjte, 20 Qershor, 2024
30.8 C
Pristina

20 mesazhe urimi për festen e Vitit të Ri, për familjen dhe miqtë e juaj të zemrës

Tash e sa kohë janë festat ato të cilat bashkojnë çdo tryezë të familjeve shqiptare. Ndonëse jeta në distancë vazhdon të praktikohet më shumë, një mesazh i bukur nga ana e ndonjë personi te dashur përçon një emocion të pakushtëzuar.

Në një festë si kjo është familja dhe miqtë e juaj të zemrës, ata që behën më të dashur, ndaj edhe meritojnë një mesazh të bukur nga ana e juaj për Vitin e Ri.

Tash koha është për të uruar e festuar në mënyrën me të mirë me njerëzit e dashur, si familja, miqtë, kolegët… , prandaj gëzuar vitin e ri 2023.

Më poshtë iu sjellim 20 mesazhe të veçanta urimi për ju dhe miqtë e juaj, ku mund të zgjidhni disa prej tyre dhe të ia dërgoni personit në momentin e duhur:

1. Le të ndriçojë ky Vit i Ri ëndrrat tuaja të reja, shpresat e reja, rrugët e reja dhe perspektivat e reja. Le të sjellë çdo gjë të mirë në jetën tuaj dhe të mbushë çdo ditë me momente të këndshme. Gëzuar vitin, urime viti e ri të gjithëve!

2. Duke pritur Vitin e Ri, unë gjithmonë mendoj për dhuratat më të shtrenjta që prindërit më kanë bërë. Edhe pse jemi milje larg, ti gjithmonë je në mendimet dhe lutjet e mia. Gëzuar për shumë vjet Vitin e Ri!

3. Viti i Ri është si një libër i zbrazët. Shpresoj që ta shkruani bukur në biznesin tuaj të eksport-importit nga bekimet e Zotit dhe të dashurve tuaj. Ju uroj që të merrni të gjitha gjërat më të mira në biznesin tuaj këtë vit!

4. Urimet e mia për ty: fillim i mbarë për janarin, dashuri për shkurtin, paqe për marsin, asnjë shqetësim për prillin, qejf për majin, gëzim nga qershori, shpresë në korrik , sukses për gushtin, begati në shtatorin, realizim për tetorin, në nëntor, lumturi për dhjetorin. Paç një 2023 me fat dhe të mrekullueshme!

5. Është koha për të harruar të kaluarën dhe për të festuar një fillim të ri! Krijo një dosje të re për kujtime të reja! Unë dhe familja ime ju urojme të gjithëve urime viti i ri dhe Suksese!

6. Gëzuar 2023! Qëndroni ne lumturi dhe gëzim sepse shume mrekulli janë te rezervuara për ju!

7. Qoftë jeta juaj plot lumturi dhe harmoni me pasuri të mjaftueshme për t’ju dhënë të gjitha komoditetet që keni dëshiruar ndonjëherë. Qëndroni të Bekuar!

8. Duke shpresuar se jeta e juaj do të mbushet me lumturi po ua dërgoj këtë urim për këtë vit. Puno e ëndërro sikur të ishe fëmijë.

9. Gëzuar vitin e ri 2023. Paqja, harmonia e respekti qofshin nën ombrellën e lumturisë suaj.

10. Uroj që ky Vit i Ri të zgjojë ëndrrat tuaja të reja, shpresat e reja, rrugët e reja dhe perspektivat e reja. Le të sjellë çdo gjë të mirë në jetën tuaj dhe të mbushë çdo ditë me momente të këndshme. Gëzuar Vitin e Ri të gjithëve!

11. Çdo fund shënon një fillim të ri. Mbani të palëkundur shpirtin dhe vendosmërinë tuaj, dhe gjithmonë do të ecni në rrugën e lavdisë. Me guxim, besim dhe përpjekje të madhe, ju do të arrini gjithçka që dëshironi. Ju uroj Gëzuar Vitin e Ri. Gëzuar Vitin e Ri 2023!

12. Tani që Viti i Ri po afron gjithmonë e më shumë, unë po mendoj të gjitha bekimet e këtij viti që shkoi. Jam mirënjohëse për shumë njerëz të rëndësishëm duke të përfshirë edhe ty. Askush nuk e di se çfarë ka në dyqanin e tij Viti i Ri për ne, por ti mund ta presësh një kartë tjetër pushimesh nga unë.

13. Urime për vitin e ri 2023, po e shkruaj nga thellësia e shpirtit për njeriun i cili mbanë çelësin e zemrës sime.

14. Njohja me ty ka qenë Masteri im në miqësinë e vërtetë. Në Vitin e Ri, shpresoj që ta meritoj dashurinë dhe ngrohtësinë tënde. Të uroj një Vit të Ri të gëzuar!

15. Duke numëruar bekimet e mia, ty të uroj më shumë. Shpresoj që të gëzosh shumë nga të mirat e Vitit të Ri! Të uroj për shumë vjet Gëzuar, miku im!

16. Çdo ëndërr e jotja e cila mbeti peng në vitin 2022 u bëftë realitet në vitin 2023 e përfundoftë me çmimin e suksesit.

17. Gëzuar Vitin e Ri me muzikën më të bukur “tingujt” e zemrës tende!

18. Në këtë fund vit shumë zemra ndodhën në situata në ndryshme për shkak të rrugëve të jetës, andaj është koha të lëmë gjithçka prapa krahëve duke u fokusuar në të mirat që Zoti ka rezervuar për ju në këtë vit.

19. Viti qe po shkon ishte i mire për te bere hapat qe bëmë. Le te shkojmë ne vitin e ri me hapa me te sigurte dhe te fuqishëm! Pra, Gëzuar 2023!

20. Viti i Ri shënon një fillim të ri. Njerëz të rinj për të takuar, aventura të reja për të shijuar dhe kujtime të reja për të krijuar. Le të jetë 2023 më e mirë se 2022.

Nga rubrika