Web Analytics

U tha se është ndarë me Xhensilën për të shpëtuar pasurinë, Bes Kallaku tregon të vërtetën

Botuar nga: InfoKosova

Çifti i njohur i showbizit, Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaji, kanë qenë në qendër të vëmendjes për një kohë të gjatë për shkak të raportit tyre të ndarë, raport që është vazhdimisht spekuluar se është një skemë për të shmangur vëmendjen dhe për të mbrojtur pasurinë e tyre.

Dje, në një intervistë në emisionin “Pasdite” në Vizion Plus, Bes Kallaku ka hedhur dritë mbi këto thënie, duke i cilësuar si “halucinacione mediatike” që shërbejnë vetëm për klikime.

“Media ka tendencën të japë përparësi historive me halucinacione, duke fajësuar figura publike për çdo gjë. Unë e lë problematikën time te Zotit. Nuk është e rëndësishme të merresh me gjarpërinj në tokë,” tha Kallaku.

Ai gjithashtu ndau detaje rreth marrëdhënies së tij me fëmijët pas ndarjes nga Xhensila. Edhe pse djali i tyre, Ameni, është ende shumë i vogël, ai ka një lidhje të ngushtë me vajzën e tyre, Ajkën.

“Dashuria ime për vajzën është e paimagjinueshme. Derisa të rritet Ameni, Ajka është gjithçka për mua. Unë stërvitem të kaloj kohë me ta dhe t’i jap atyre atë dashuri që kanë nevojë,” shtoi ai.

Ndërsa Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaji u martuan disa vite më parë në një dasmë të madhe, raporti i tyre ka qenë vazhdimisht në qendër të vëmendjes së publikut.

Ndërkohë që ata kanë konfirmuar ndarjen, ata vazhdojnë të ndajnë përgjegjësinë e prindërisë dhe të mbajnë një lidhje të mirë për hir të fëmijëve të tyre.

Të FUNDIT