Web Analytics

Tag: Ballina

Shkon në 632 numri i personave qe humben jeten pas tërmetit të fuqishëm në Marok

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 shkallësh të Rihterit ka goditur gjatë mbrëmjes së kaluar shtetin afrikan, Marok. Numri...

Arrestohet një person në Junik, sulmoi babanë dhe vëllain e tij

Policia ka njoftuar se ka arrestuar një person në Junik, pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht babanë dhe vëllain...

Grabitje e armatosur në një pompë derivatesh në Prishtinë

Një grabitje e armatosur ka ndodhur ditën e premte në Prishtinë, në një pompë derivatesh. Policia njofton se persona të...

Kurti: Greqia është ndër pesë shtetet e BE-së që mund të jetë më afër njohjes së Kosovës

Edhe pse janë 27 shtete në Bashkimin Evropian që e njohin Republikën e Kosovës si shtet të pavarur, janë...

Banorët e rrugës “B” në Prishtinë ankohen për probleme me ujëra të zeza

Banorët e rrugës “B” në Prishtinë janë duke u ankuar për problemet që kanë me ujëra të zeza. Në platformën...

Nga 1 shtatori qytetarët lejohen të kalojnë nëpër Austri me patentë shoferë të Kosovës

Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri njofton se që nga data 1 shtator 2023, pas ndryshimit të Ligjit...

Rasti i “përplasjes” së fëmijës në veturën e ministres Hajdari rrezikon të “përplaset” nga gjykata

Më 10 prill të 2022-ës, ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, goditi me veturë një 9-vjeçare në...

Muhaxheri deklarohet nga mbledhja e LDK-së: Po finalizohet programi Qeverisës i fitores

Lidhja Demokratike e Kosovës po vazhdon ditën e dytë të mbledhjes me akterët kryesorë të partisë për finalizimin e...

Moti në Kosovë, me diell dhe vranët

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat...

Ndihmoi t’i ikte policisë një shtetas në kërkim, në pranga 27-vjeçari në Shkodër

Në kuadër të operacionit të koduar “Wanted”, i cili nisi një ditë më parë, policia ka bërë të ditur...

Lajçak pret komandantin e KFOR-it: Shkëmbyem informacione mbi zhvillimet në terren dhe për tensionet e mundshme në Kosovë

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar në Bruksel me komandantin e KFOR-it. Lajçak ka...

Pas arrestimit të mjekut nën dyshimin “marrje të ryshfetit” në QKUK, policia jep detaje

Policia e Kosovës ka dhënë disa detaje pas arrestimit të mjekut me inicialet S.D, nën dyshimin se ka kryer...