6 C
Pristina
E diel, Mars 26, 2017

Gjeli gjigant shqiptar po çmend botën, mediat e huaja e krahasojnë me dinozaurin

Fitim Sejfiaj nga Kosova është pronar i "Merakliut", një gjeli të madh i cili ka pushtuar mediat e huaja duke filluar nga e përditshmja...

E pabesueshme! Qëllon 19 ndeshje në bastore, por fiton vetëm 1 euro (Foto)

Një bastore e “çmendur” është luajtur në Podgoricë. Bastvënësi në tiketën e tij ka luajtur 19 lojë, duke paguar 1.5 euro. Ai përdori opsionet për të...

Formimi i F.A.K zyrtare (Video)

Konferenca për media. Presidenti Thaçi flet për formimin e F.A.K. Për më shumë klikoni në videon. (37:50 min) <

Djali i fërkon meshkujt nga këmbët në tren, përgatitu të shohësh reagimin e tyre

Zhu Jamie është një komedian i ri i cili jeton në Sidnej, Australi. Ai është bërë shumë popullor në rrjetet sociale duke postuar shaka...

U tradhtuan nga burrat, hakmarrja e këtyre grave është e dhimbshme

Nuk duhet kurrë që të mashtroni në një lidhje apo të tradhtoni duke shkuar me një tjetër nëse jeni të martuar. Jo vetëm për...

Gjykatësja e rreptë që ngjanë shumë me personazhin nga filmi vizatimor (Foto)

Alla Bandura nga regjioni Rivne i Ukrainës, ka ngjallur vëmendjen e të gjithëve për shkak të ngjashmërisë me personazhin negativ nga filmi ‘Sirena e...

Tigri në një tualet të restorantit, por kjo nuk është e gjithë befasia (Video)

Mysafirët kanë mbetur të shokuar kur kanë parë se një tigër i madh ishte futur në tualetin e një restoranti në Rusi. Së paku sipas...

Binjakët dyvjeçarë ishin të lodhur ditën, sepse bënin “festë” natën (Video)

Dy të vegjlit Andrew dhe Ryan, binjakët dy vjeçar nga Florida, ishin gjithmonë të lodhur – sikur nuk kishin fjetur tërë natën. Në të vërtetë...

Si do ta menaxhonte një shqiptar situatën e ngjashme si në BBC? (Video)

Situata komike e krijuar në një intervistë serioze me profesorin Robert Kelly në BBC ka krijuar një ndër momentet më qesharake në televizon kohët...

11 fotot më qesharake të Putinit

Këto janë ndoshta fotot më qesharake të diktatorit rus, Putinit. 1) Kalërimi është më i mirë lakuriq 2) Putini në stilin e gangsterit 3) Një notar i...

Artikujt e Fundit

Turqia fton në bisedë ambasadorin e Zvicrës për thirrjen për vrasje të Erdoganit

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka ftuar sot në një bisedë ambasadorin e Zvicrës në Ankara për shkak të protestave të mbajtur...

Qytetari e quan “gomar”, nuk mungon as përgjigja e Edi Ramës (Foto)

Sikur të mos mjaftonte “Komunikimi Javor” që vjen çdo të dielë në rubrikën e tij tashmë Kryeministri Edi Rama ka edhe një tjetër komunikim...

A ia ka filluar Ismet Beqiri, fushatës për kryetar të Prishtinës? (Foto)

Javët e fundit, Ismet Beqiri është përfolur si njeriu më favorit dhe që më së shumti mund t’ia rrezikoj Shpend Ahmetit ulëse për të...

Jeta pas lufte e komandove shqiptarë (Video)

Ish-pjesëtarë të Forcave të Armatosura, ish-komando, të cilët kanë shërbyer edhe në misione ndërkombëtare jashtë vendit, janë përfshirë në ngjarje të rënda kriminale, veçanërisht...

Incidente të rënda në Beograd: Serbët therin dy tifozë rusë, ndërsa përpiqen tua lënë...

Dy tifozë të Spartak Moskës janë therur me thikë në Beograd, bëjnë të ditur mediat serbe. Autoritetet e atjeshme kanë konfirmuar lajmin, mirëpo nuk...
wordpress hit counter