Web Analytics

Biden uron monarkët e rinj britanikë për kurorëzimin

Botuar nga: InfoKosova

Presidenti amerikan Joe Biden ka uruar Mbretin dhe Mbretëreshën e Mbretërisë së Bashkuar për kurorëzimin e tyre.

Biden nuk ka mundur të jetë i pranishëm në këtë ceremoni. Andaj atje ka shkuar Zonja e Parë Jill Biden, për të cilën ai tha se është shumë krenar.

“Urime Mbretit Charles III dhe Mbretëreshës Camilla për kurorëzimin e tyre. Miqësia e qëndrueshme midis ShBA-së dhe Britanisë së Madhe është një burim force për të dy popujt tanë. Jam krenare që Zonja e Parë po përfaqëson Shtetet e Bashkuara për këtë rast historik”, ka shkruar Biden në Twitter.

Të FUNDIT