Web Analytics
E enjte, 20 Qershor, 2024
31.7 C
Pristina

Sporte tjera

Usyk kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

Oleksandr Usyk është shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks, pasi pas 12 raundeve të zhvilluara ndaj Tyson Furyt në Arabinë...

Seri perfekte prej 5 fitoresh në 7 muaj, sensacioni Mersim Zeqiri synon t’i fitojë dy tituj internacionalë në fshatin e tij Garanë

Trojet shqiptarë kanë nxjerrë njerëz të suksesshëm dhe të mbërrirë në fusha të ndryshme. Pa diskutim, sportistët ishin ata që i bënë më së shumti...

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

Sensacioni i bejsbollit Shohei Ohtani i është bashkuar Los Angeles Dodgers në marrëveshjen më të madhe në historinë e...