-3.1 C
Kosovo
E premte, Dhjetor 6, 2019

HISTORI

Tërmeti i vitit 1963 në Shkup, mbi 1 mijë persona humbën jetën

Me 26 korrik të vitit 1963 Shkupin e dridhi një tërmet i fuqishëm ku jetën e humbën 1.070 persona ndërsa u lënduan 3.000 të...

​Disa fakte interesante rreth Gruas më të Fuqishme në Botë

1. Merkel duket e këndshme por në të vërtetë është egërsisht ambicioze: Në vitin 1999, kur ajo ende nuk ishte politikane e vijës së parë,...

Kjo ishte e dashura e zemrës së Enver Hoxhës, për të cilin jetoi gjithmonë me frikë

Nëse familja mbretërore nuk do të ishte larguar nga Shqipëria, Enver Hoxha mbase do të ishte martuar me Princeshë Mexhide, njërën prej motrave të...

Çdo fotografi e Princit Charles me Dianën tregonte gënjeshtrën e njëjtë

Marrëdhënia e Princeshës Diana dhe Princi Charles është ende një nga më të diskutuarit në të gjithë botën. Duket se ne i dimë të gjitha...

Këto janë disa nga aksidentet e çuditshme historike të UFO-ve !

Për të gjithë ata që e lexojnë këtë, ndoshta keni dëgjuar për rrëzimet e supozuara të UFO-ve si incidenti i Roswell, shkruan InfoKosova. Apo ndoshta...

Këta pronarë kokëfortë refuzuan ti zhvendosin ose ti shpronsonin shtëpitë e tyre !

Ndonjëherë kujtimet dhe përvojat që kemi pasur në shtëpitë tona i bën ato të vlejnë më shumë se miliona që ofrohen për shpronsim ose...

Këto janë 10 gabimet më të rënda ushtarake në histori

Ne i japim shumë respekt forcave tona ushtarake dhe atyre të armatosur, shkruan InfoKosova. Ne i mbajmë ushtarët tanë në respektin më të lartë. Gjithkush bën...

Kjo është pjesa më e keqe e katastrofës së Çernobilit

Më 26 prill 1986, pati një aksident katastrofik në centralin bërthamor të Bashkimit Sovjetik pranë Çernobilit, shkruan InfoKosova. Pavarësisht nga dy vdekje të menjëhershme të...

Most Read

E mahnitshme: Kirurgët britanezë shpëtojnë vajzën e lindur me zemër jashtë

Kirurgët në Britani kanë shpëtuar jetën e një fëmije që ka lindur me zemrën e saj jashtë trupit. Kjo si rezultat i një gjendjeje të...

Shoferi i kamionit mblodhi 30 vjet monedha në Gjermani: Kur vdiq, familja trashëgoi 2500 kg pasuri !

Një shofer kamioni nga Gjermania veriore mblodhi monedha për 30 vjet dhe shumicën e tyre e paketoi në qese plastike. Sipas medieve të huaja, shumica...

Ky është aeroplani më i madh në botë!

Ndoshta nuk do ta besoni, por ky është aeroplani më i madh në botë. Testimi i tij publik do të bëhet në vitin e ardhshëm...

Pamja që çuditi amerikanët: Të gjithë ishin të sigurtë që ishin alienë

Një raketë e kompanisë së Elon Musk, SpaceX, ka transportuar 10 satelitë për në hapësirë nga Kalifornia të premten, duke lënë prapa një mjegull...
web
analytics